Wpis z mikrobloga

Ale wy jesteście #!$%@? z tym zbożem. Albo to ja jestem #!$%@? i czegoś nie rozumiem to niech mnie ktoś poprawi. Cała afera poszła przez to że Ukraińcy chcieli sobie tranzytować przez nasze terytorium techniczne zboże gdzieś do Afryki czy kij wie gdzie a JACYŚ POLACY to zboże po drodze przejeli i wrzucili na rynek jako spożywcze. Rząd zbanował to zboże żeby NASI nie mogli robić na nim przekrętów po czym Ukraina oskarżyła nas o łamanie przepisów. No to #!$%@? o co tu chodzi? Dlaczego w ani jednym znalezisku, w ani jednym wpisie nie widze nazwisk ludzi którzy to zboże przechwycli i wprowadzili na nasz rynek spożywczy pomimo tego że ani nie było przeznaczone na ŻADEN rynek spożywczy bo było techniczne ani nie miało w ogóle zostać w naszym kraju tylko być transportowane dalej tylko samo plucie na ukraine jakby to oni podstępem wprowadzili do nas to zboże jako spożywcze, pielki z niego chleb i rozdawali trujące bułki dzieciom na ulicy? Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć dlaczego znowu sami sramy sobie do mordy i zmiast szukać winnych zwalamy na kogoś innego? #ukraina #rolnictwo
  • 50
. Cała afera poszła przez to że Ukraińcy chcieli sobie tranzytować przez nasze terytorium techniczne zboże gdzieś do Afryki czy kij wie gdzie a JACYŚ POLACY to zboże po drodze przejeli


@Niewiemja: Nie. To poprzednia afera. Teraz Ukraina domaga się dostępu do naszego rynku mimo próśb by tego nie robić, Żeleński nazwał nas onucami na Twitterze i Ukraina pozwala nas o embargo które wprowadziliśmy na zboże. W zamian Ukraina wprowadziła embargo
Albo to ja jestem #!$%@? i czegoś nie rozumiem to niech mnie ktoś poprawi. Cała afera poszła przez to że Ukraińcy chcieli sobie tranzytować przez nasze terytorium techniczne zboże


@Niewiemja:

Po pierwsze, zboża techniczne to grupa roślin uprawnych, które są uprawiane w celu wykorzystania ich do produkcji różnego rodzaju produktów przemysłowych, a nie do spożycia przez ludzi lub zwierzęta. Takiego zboża nie można przeznaczać na cele spożywcze (co miało miejsce w
Widlarze chcą zasrać nasz rynek tanim zbożem bez unijnych atestów


@slkt: Jakieś źródło?

ale by to zboże mogło być eksportowane DO Polski i o to jest cala afera


@Kakoq: Ale jakie "to", techniczne czy spożywcze? I dlaczego w sumie nie nawet jeśli już skoro byłoby odpowiednio oznaczone? Tylko i wyłącznie z tego powodu że ktoś u nas może sobie przelepić nalepke i zrobić wał?
Po pierwsze, zboża techniczne to grupa roślin uprawnych, które są uprawiane w celu wykorzystania ich do produkcji różnego rodzaju produktów przemysłowych, a nie do spożycia przez ludzi lub zwierzęta. Więc siłą rzeczy nie można takiego zboża wysyłać do spożycia w Afryce (co miało miejsce w Polsce).


@rol-ex: A gdzie ja napisałem o spożywaniu go w Afryce? Może sobie tam z niego i gówna domy budują, co mnie to obchodzi. Ważne jest
w zasadzie jakiekolwiek, bo chodzi głównie o regulowanie rynku w ue, które mocno dotyka rolnictwo


@Kakoq: Ale z tego co rozumiem to UE jednak zgadza sie na tranzyt skoro nas mogli pozwać tylko u nas ktoś kombinuje i próbuje robić na lewo
Korupcja wśród polskich celników to już wyłącznie nasz problem.


@JPRW: No to skoro korupcja jest wśród naszych celników i jakichś typów którzy to potem pchają do młyna to czemu nie słysze tutaj o nich tylko o ukraińcach którzy w końcu nie wiem co zrobili nie tak
Teraz Ukraina domaga się dostępu do naszego rynku mimo próśb by tego nie robić


@Aquamen: Ale co te prośby mają do rzeczy, jesteśmy w Unii i prowadzimy rynek wspólnie. To nie koncert życzeń

W zamian Ukraina wprowadziła embargo na owoce i warzywa dla nas


@Aquamen: A no i dobrze, ja chętnie kupie tańszą kapuste jak ktoś nie ma gdzie sprzedać xD Sorry ale nie wydaje mi sie żeby ukraiński rynek
A gdzie ja napisałem o spożywaniu go w Afryce?


@Niewiemja: w domyśle, Afryka nie kupowała na Ukrainie zboża technicznego, tylko zboża konsumpcyjne (co prawda niewiele, ale zawsze). Oficjalnym powodem negocjowania tzw. Inicjatywy zbożowej było zwalczania głodu na świecie, w tym w Afryce (co było bujdą, bo największymi odbiorcami zbóż z Ukrainy były Chiny, Hiszpania, Turcja, Włochy, Hollandia)