Wpis z mikrobloga

@selflessness: Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie stacjonują, niczego nie można być pewnym ale istnieje duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że nie uciekną. Poza tym zgrupowanie wojsk wroga chwilę trwa, więc i jest czas na mobilizację.
Obecnie USArmy stacjonuje u nas


@arais_siara: Rotacyjnie 10 tysięcy lekkiej piechoty.

więc reakcja będzie natychmiastowa


@arais_siara: Nie będzie. W Polsce powinna być stała obecność amerykańskich brygad pancernych, a nie lekkiej piechoty.
Ale jest akurat dokładnie tak jak Bartosiak to mówi. USA nie chce być zmuszone do automatyzmu. Gdyby ich Brygady pancerne były już na wschodniej flance to od pierwszego dnia musiałyby walczyć i byłby też pewnie celem ataku. USA chce
widzę że mamy tu generała z USA :)


@arais_siara: Realistę

Ty myślisz że taki atak następuję z dnia na dzień, ruchy wojsk długo trwają i wtedy zapewne zareagują.


@arais_siara: "zapewne zareagują" czyli nawet sam nie jesteś tego pewien. A ja jestem pewien tego że gdyby chcieli od 1 dnia być w wojnie to w Polsce stacjonowałyby ich ciężkie wojska pancerno zmechanizowane, a nie lekka piechota. Wyobraź sobie scenariusz taki że
Rotacyjnie 10 tysięcy lekkiej piechoty.


@Szinako: powiedz oficerowi niech się ogarnie troszkę
"Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa (ABCT – ang. Armored Brigade Combat Team) dyslokowana w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu na zachodzie kraju. Taka grupa bojowa liczy ok 3,5 tys. żołnierzy uzbrojonych w ponad 80 czołgów, ponad 140 wozów bojowych piechoty i kilkaset pojazdów typu HMMWV."
@Szinako: Niczego nie można być pewnym, ale ty za to jesteś tego pewny, że nie pomogą. A wiesz, że NATO to nie tylko USA, poza tym no proszę cię, rosja jest wykrwawiana na Ukrainie i jednocześnie planuje atak na wschodnią flankę NATO, #!$%@? trochę powagi i racjonalizmu.
ale ty za to jesteś tego pewny, że nie pomogą


@arais_siara: Nie napisałem czegoś takiego więc nie pisz takich rzeczy.

A wiesz, że NATO to nie tylko USA


@arais_siara: No nie. Bo to PRZEDE WSZYSTKIM USA. Kto nam przyjedzie na pomoc z Europy ? Niemcy bez wojska czy może Hiszpanie się spakują i tu przyjadą ? To USA jest trzonem NATO i widać to nawet po wojnie na Ukrainie. Cały
przypomnisz kto się jarał jak to ka 52 powstrzymywało ciężkie wojska pancerne na Zaporożu?


@Proktoaresor: Nie wiem. Nie pamiętam, żeby ktoś twierdził, że Ka-52 same zatrzymały natarcie pancerne Ukraińców.

Warto też dodać, że zachod faktycznie posiada broń dalekiego precyzyjnego rażenia a nośnikami mogą być samoloty


@Proktoaresor: To tez wojsk pancernych nie zatrzyma.
coraz lepsze fikołki zrób jeszcze salto i szpagat


@bombastick: Poczytaj o interwencji NATO w Jugosławii, a potem wylądujesz prosto na twarzy po gigantycznym fikołku. Ty już tyle razy udowadniałeś, że nie znasz historii wcześniejszych konfliktów ani nie ogarniasz tego co się aktualnie dzieje, że aż żal się nad tobą znęcać. Lotnictwo rozbije według ciebie wojska lądowe i pewnie dlatego debile z USA tworzą właśnie superciężkie dywizje pancerne, które nazywają dywizjami przełamania.