Wpis z mikrobloga

@ArtBrut: Ja też o tym wiedziałem od lat, nic nie jest tutaj tajnego.
Nawet była afera, że dowództwo zmieniło nastawienie do rosji i nie mówi się teraz o oddawaniu ani metra ziemii, i bardzo dobrze że to się zmieniło.
W mansteina i wojne manewrową się będą przygłupy bawić przy wojnie totalnej, gdzie na froncie będzie przesycenie czołgami, ludźmi i minami, powodzenia.
@Kakoq Wtedy głównie chodzi o opóźnienie działań i pesymistycznie zakładano, że Polska będzie zajęta, a NATO odbije zajęte tereny. Przynajmniej tak się kiedyś mówiło.
sytuacja sie mocno zmieniła. Raz, ze ruscy stracili sporo sprzetu i potencjalu


@Rasteris: Ale z drugiej strony nadrabiają to teraz liczbą żołnierzy i realnym doświadczeniem bitewnym. Oni bez względu na wynik wojny będą mieli setki tysięcy rezerwistów którzy przewinęli się przez front i powąchali prochu i nie można tego nie doceniać. Straty sprzętowe rzeczywiście ponieśli znaczne, ale nadal mają sporo sprzętu a ich potencjał produkcyjny jest spory.

Dwa, ze u nas
bo od 10 lat wszyscy zainteresowani tematem o tym wiedzą i nic tutaj odkrywczego nie ma, a tym bardziej dla Rosjan.


@ArtBrut: A były oficer wywiadu wojskowego twierdzi całkowicie co innego.

Dla wywiadu rosyjskiego to "złoto".

Można przeliczyć kalkulacje operacyjne i zweryfikować wzorce doktrynalne. A ja całe wojskowe życie musiałem się natrudzić i nakombinować, by z drugiej strony coś takiego zdobyć..., a i tak były to tylko ogryzki.
A tu danie
@Szinako: Ale też zmienilo sie w NATO. Juz nie ma podejscia, a Rosja... jakos sie dogadamy. A przygotowania do inwazji bedą trwaly tyle, ze bedzie czas na przerzucenie sił. Juz same himarsy robią różnicę też. A plany powinny być 2 w zaleznosci od roli Ukrainy. W zasadzie bez zajecia Ukrainy to ruscy nie maja jak sie pchac dalej, tylko wąski kawalek granicy z Bialorusia się nadaje. Ten caly przesmyk suwalski to
Ale też zmienilo sie w NATO. Juz nie ma podejscia, a Rosja... jakos sie dogadamy. A przygotowania do inwazji bedą trwaly tyle, ze bedzie czas na przerzucenie sił


@Rasteris: Ale nadal nie ma żadnych konkretów w NATO. Żadnych zobowiązań żadnych zmian. Niemcy nadal nie chcą się zbroić reszta Europy zachodniej podobnie.

Juz same himarsy robią różnicę też


@Rasteris: Tak ale ruscy też już ich posmakowali i też zaczną się skupiać
którzy przewinęli się przez front i powąchali prochu i nie można tego nie doceniać


@Szinako: dokładnie tak - nie ma porównania pomiędzy ruskiem któremu nad głową latały rakiety, miał w ręce karabin i kogoś ustrzelił a polakiem który broń co najwyzej widział w czterech pancernych