Wpis z mikrobloga

Może to będzie niepopularna i dość błędna opinia - ale czy Waszym zdaniem ludzie po ukończeniu 70-tego, ew. 75-tego roku życia powinni mieć odbierane prawa wyborcze?
Z jakiegoś powodu prawa wyborcze uzyskuje się po osiemnastym roku życia. Wydaje mi się, że te powody też powinny być brane u osób w "wieku znaczącym". To, co się dzieje u osób starszych na tle politycznym to jest jakiś obłęd. Jestem jak najbardziej za demokracją, ale pasja jak ludzie starsi nienawidzą siebie i mają nieracjonalne podejście przeraża. Wydaje mi się, że większość ludzi tak samo, jak w pewnym wieku nabierają praw emerytalnych bo między innymi przestają nadawać się do pracy pod wzlędem fizycznym i psychicznym tak samo nie powinni decydować o pewnych istotnych sprawach.
PS jestem też za tym, aby osoby starsze miały zakaz prowadzenia pojadów mechanicznych.

#polityka
  • 4
@bachus To jest temat na długą i wielowątkową dyskusję. Ja bym raczej do Ciebie pił czemu nienawidzisz starszych ludzi tylko dlatego że jakiś polityk i socjotechnik gracacy na sebtymentach ich tak urobili.

Ja z drugiej strony jestem za tym żeby prawa wyborcze były od 25-tego roku życia.