Wpis z mikrobloga

@koshix prawdopodobnie gówno bo Polska jest za słaba żeby funkcjonować sama więc jeśli wypadlibysmy z NATO i UE to wpqdliabysmy w inną strefę wpływów np Rosji albo może Chiny chętnie w centrum Europy stworzyły by sobie przyczółek ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajnie te wszystkie frazesy o suwerenności i niezależności rozbijają się o rzeczywistość
@Rolnikt: Różnica jest taka, że Rosja nie narzuca modelu życia społecznego, feminizmu itp., póki się jest lojalnym wobec rządu to wszystkie narody wewnątrz federacji są szanowane, a zachód jest opresyjny i wykorzystuje słabszych, narzuca swoje poglądy.
@ead-gdrer co do narzucania stylu życia po części muszę się zgodzić bo czasami to zachodzi za daleko ale co do lojalności mam pewne obiekcje. Mówisz że są szanowane a było info że pobór do wojska z jakiś gówno republik jest tak duży że nie ma młodych na wioskach np Kałmukow. Tam liczą się tylko okręg moskiewski i Sankt Petersburgski a reszta to czasem takie miasta widma jak te co obsluguje jakąś fabrykę/elektrownie
@Rolnikt: Niby masz rację z tym poborem, ale nie do końca, bo oni tam nie pobierają po liniach etnicznych, a klasowych, gdyby był atak na państwa zachodnie to byłoby tak samo, że wykształconych i bogatych by chroniono. Co do trafienia pod wpływy Rosji to raczej mielibyśmy większa swodobę niż Białoruś, bo jednak nasze PKB jest znacznie większe, ale ważne, że Rosja ma te surowce i pola uprawne z Ukrainy pewnie niedługo
@ead-gdrer mimo wszystko w tych gówno republikach byli biedniejsi a więc raz że inni etnicznie a dwa że biedni to dwie pieczenie na jednym ogniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

myślisz że te pola z Ukrainy są tyle warte posiadając tyle własnych hektarów niezagospodarowanych?

czy zachodnią Europa mniej przyszłościowa to też nie powiedziałbym bo zachód zawsze był bardziej rozwinięty i myślę że raczej na zachodzie jest większa szansa na
@srogie_ciasteczko: Do samych Ukraińców nie mam negatywnego nastawienia, uważam tylko, że to błąd z ich strony, że walczą z Rosją i że dali się omamić Ameryce, zniszczyli swoją demografię i gospodarkę i co niby z tego mają? Możliwość dołączenia do zachodu? Przecież Ukraina skończyłaby tak samo jak Węgry i Polska, tylko szybciej.