Wpis z mikrobloga

ale wcześniej chciałbym zagłębić temat


@Peccator: słuszna kolejność. Ale jeśli jesteś na tym etapie, to zwróć uwagę też na fakt, jakim przeogromnym gównem są wszelkiej maści "wzmacniacze wifi" i jak bardzo nie powinno się ich używać.
@Peccator: dołożyć drugi accesspoint podłączony do głównego routera przewodem, zainstalować go w takim miejscu, żeby przewód się dało dociągnąć. Jeśli bardzo się nie da - zainteresować się urządzeniami Powerline.
Opieranie sieci wifi na repeaterach to trochę tak jakbyś komunikację głosową w dużym domu chciał zbudować na pomocnikach, którzy stoją pomiędzy rozmawiającymi i "pomagają" powtarzając głośniej każde słowo, które ktoś mówi. Wyobraź sobie taką rozmowę, jak bardzo by to wydłużyło czas komunikacji
A w mesh przynajmniej jest jedna sieć.


@Peccator: jedną sieć możesz sobie skonfigurować i na osobnych accesspointach (robisz na obu to samo SSID, różne kanały), nie ma problemu, urządzenie i tak się samo podłączy do tej, którą lepiej słyszy. A to, czy urządzenia się będą automatycznie przepinać w trakcie trakcie trwania połączenia to i tak zależy głównie od tego, czy same urządzenia wspierają takie rozwiązania.
Mesh to taki repeater, trochę mądrzej
@Jarek_P A czy z AP to tak zadziała, że jestem w salonie i jestem pod routerem, idę na drugi koniec mieszkania do pokoju i się w trakcie przełączy na ap?
Problemem u mnie jest chyba szafa z wielkimi lustrami w przedpokoju. Lustra chyba zaklucaja mi sygnał
@Peccator: Jak to jest Twoje mieszkanie to pociągnij skrętkę w miejsce napisu "Szafy wbudowane" powieś tam sufitowy AP i raz na zawsze zapomnij o problemach z wifi ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Peccator Ubiquiti unifi lub tp-link omada, dokładniej to U6-Lite lub EAP610
U brata ten u6-lite powieszony na suficie w korytarzu ogarnia 80m2
Przy unifi trzeba instalować kontroler z którego skonfiguruje się AP (nie musi być cały czas online), omada podobnie ale ma również użyteczny tryb standalone:
https://www.tp-link.com/us/configuration-guides/methods_for_managing_the_omada_eaps_network/?configurationId=21103#choose_the_management_mode_according_to_your_wireless_network_size_1_1
@Merlinek jednak wybrałem wzmacniacz tp link. Kolega sieciowiec mówił że ma podobną sytuację i działa bardzo dobrze. I kosztuje ok 100zl. Zobaczymy, najwyżej zmienię na AP