Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mną kompot. Trochę się chcę pochwalić, bo wśród znajomych i rodziny nie bardzo chcę mówić ile zarabiam, ale udało mi się przebić 30k netto miesięcznie na b2b (ʘʘ) Daje mi to jakieś 24k na rękę. Owocowych czwartków nie mam, ale za to praca w pełni zdalna i pracuję w których godzinach chcę. Wcześniej zarabiałem 18k także przeskok jest dla mnie bardzo duży. Z tej okazji proszę się częstować, można brac po trzy, stać mnie ( ͡ ͜ʖ ͡) #programista15k #chwalesie #zarobki #programowanie #pracait
G.....l - Pijcie ze mną kompot. Trochę się chcę pochwalić, bo wśród znajomych i rodzi...

źródło: Cukierki-Mister-Ron-Goplana-500-g

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydaj ze 3k na korepetycje językowe, tu już nie niedługo będziesz zarabiał 50k.


@ryhu: Dzięki za info, ale obawiam się że w pracy mogą nie docenić mojej perfekcyjnej polszczyzny xD

@wafel93: zależy o jakiego expa chodzi, ale pracuje w branży
  • Odpowiedz
@GryzeKisiel: ja niecałe 10 expa, ale obecnie średnio łatwo jest złapać kontrakt zagraniczny, który dobrze płaci. Dlatego też posiedzę tutaj tak długo jak psychika mi pozwoli xD a potem długi urlop i od nowa szukanie
  • Odpowiedz
w b2b netto i na reke to cos innego


@lukenzi: Bo mając kwotę netto (brutto minus VAT) płacisz z niej sam podatki takie jak zus + dochodowy. To co zostaje, to kwota na rękę. Na UoP za ciebie te podatki płaci pracodawca.
  • Odpowiedz
@GryzeKisiel: a ja sie zastanawiam czy stać mnie na weekendowy wypad za 6 stów z kobitą i dzieciakami... ale jednak mnie nie stać bo trzeba przemalować przedpokój zrobić urodziny młodej + chrzest chrześniaka i urodziny szwagra... :)
  • Odpowiedz
@rav3k: No niestety i tak w życiu bywa, sam miałem okres w którym przemieszczałem się tylko pieszo po mieście, bo zawsze te kilka zł było w kieszeni więcej jak nie kupiłem biletu mpk. Ale jakoś to poszło, nic tak nie motywuje do pracy jak głód :D Także cię rozumiem.

@bill-adamsonn: Moje ulubione wziąłem!

@GodEmperorWasRight: Samouk, jestem po liceum
  • Odpowiedz
@GryzeKisiel: Jak wyglądają codzienne obowiązki takiej osoby? 30k to sporo kasy, dużo więcej musisz wykonywać zadań niż taki programista 10k? Robisz też jakieś proste taski? Czy wszystko co wykonujesz jest nie do zrobienia dla nikogo innego?
  • Odpowiedz
@Rakky: Aktualnie to siadam i piszę, kończę pracę, robię pusha i tyle. Co do ilości zadań to nie robię więcej, linijek kodu to jest nawet mniej niż jak klepiesz jakieś widoki. Proste też się zdarzają, ale zazwyczaj to pisanie rzeczy, które mógłbym porównać z Figmą czy innymi builderami/edytorami. Dużo obsługi gestów, webgl, sporo animacji, duży nacisk na płynność, sockety. To bardziej aplikacje niż strony. Dla mnie to teraz jest dość
  • Odpowiedz