Wpis z mikrobloga

Mirki jakiś czas temu stwierdziłem że chce się nauczyć jeździć na rolkach/wrotkach. Padło że impulsywnie kupiłem wrotki i tak rozpoczęła się moja przygoda z nauką jazdy. Suma sumarum udało mi się nauczyć podstaw ale okupiłem to dość mocnym bólem stóp a dokładnie środka podeszwy (mostek?).Zakładam jednak że był to ból spowodowany niewłaściwą postawą ponieważ po przejściu na trawę od razu przestawało (stopa nie była już taka napięta). Doszedłem do wniosku, że przesiądę się jednak na rolki co było generalnie dobrym pomysłem bo jeździ mi się na nich kapitalnie ale tu powrócił ból stóp i to obydwu w tym samym miejscu i nawet wejście na trawę nie pomaga (jestem w stanie jeździć na nich max 5 min następnie ból jest taki że nogi same zaczynają się uginać). Na 100% nie mam już tak napiętych nóg. Ciężar z jednej nogi na drugą bez problemu przekładam. Generalnie jak byłem mały miałem problem z płaskostopiem. Czy może to być kwestia źle dobranych rolek? Próbowałem już wszystkiego co by mogło mi ulżyć ale nic nie pomaga. Nie kupiłem do nauki nic drogiego w obawie że mi nie podejdzie zajawka. Aktualnie używam najtańszych rolek z Martesa.

#rolki
  • 3
  • Odpowiedz
@JerryJJokker: mam nadzieje, ze rozwiazesz ten problem. Probowalem jezdzic w roznych rolkach, tanich, drogich - ten sam bol. Polecano mi wkladki, szersze modele, itp - nic nie pomoglo. Zycze wiecej szczescia niz ja mialem, bo rolki/wrotki to super sprawa.
  • Odpowiedz
@JerryJJokker: powodów może być mnóstwo, zwłaszcza, że masz #!$%@? i problemy z płaskostopiem.
Najlepiej byłoby się przejść gdzieś gdzie mają skaner do stóp i tak dobrać specjalistyczne rolki (bauer hokejówki)/wrotki (nie pamiętam jaka firma robi wrotki dopasowane do stóp).
Zostaje jeszcze metoda prób i błędów: mierzysz różne modele (tak z kwadrans na stopie + trochę pojeździć po sklepie) i decydujesz.
  • Odpowiedz
@JerryJJokker: @taju Generalnie to stopy trochę bolą na początku, dopóki spinasz w nich palce. Może pomóc dopasowana wkładka do rolek, tak samo na pewno rolki w plastikowej skorupie dobrze dopasowane pomogą (rolki najczęściej muszą być o rozmiar mniejsze od butów które nosisz).

Najlepiej idź do sklepu rolkowego w stylu Bladeville, Rollin, Zico, Wodzu - tam Ci doradzą, nie musisz od razu kupować, ale zmierzysz i dowiesz się czy w lepszych rolkach
  • Odpowiedz