Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, jaki polecicie tłumiący wstrząsy uchwyt na telefon? Będzie co prawda na #rower, ale podejrzewam, że częściej z takich korzystają użytkownicy #motocykle.
Na wózku dla dziecka mam GUB G-85, który świetnie trzyma, ale jest zbyt sztywny, ale wózkiem jeżdżę trochę wolniej i ostrożniej.

Spigen Gearlock? Quad Lock? Oba mają dedykowane do mojego telefonu etui. Jakaś torba?
Może są jakieś godne uwagi uchwyty z montażem "na ścisk" jak w GUBie, nie wymagające dedykowanego etui/przyklejania adapterów?

#mtb
  • 9
@grajlord: Ja mam srajfona w jakimś podobnym do tego GUBa, tylko ponad 2 razy tańszym i nic się nie dzieje. Na wszelki wypadek kupiłem jeszcze silikonowe etui na telefon, bo poza rowerem noszę bez etui. Jak jadę w teren na korzenie i wertepy, to telefon wraca do kieszeni.
@wiktorbo: ram mount nie jest zły, ale tylko na szosy (nie nadaje się na rower).

@grajlord Te quad locki i sp connecty w nakładkę antywibracyjną nie wiem jak bardzo nadają się do tłumienia dużych, bezpośrednich drgań, one są bardziej dla mniejszych drgań spowodowanych wibracjami silnika.

Polecam ewentualnie pójść do lokalnego sklepu z akcesoriami moto i popytać.
@MrDracek tak, zauważyłem, że quad lock ma specjalna "przystawke" i faktycznie zgodnie z ich wykresem eliminuje ona drgania o wysokiej częstotliwości, podczas gdy te o niższej w zasadzie nasila. Możliwe, że zostanę w takim razie przy GUBie
@wiktorbo: ja miałem i przez trzy lata nigdy mi się nawet nie przesunął. A jeździłem nakedem, plecki telefonu zbierały wszystkie muchy.

Tylko ja używałam załączonej do zestawu gumki.
@grajlord: te nakladki antywibracyjne to maja sluzyc zeby nie rozwalic optyki w iphone'ach glownie, sam obecnie z takim sp connectem jezdze i ip13pro, V4 lubi wibrowac, nie wiem jak to ma sie do roweru niestety tam sa inne drgania, przy czym moj sp connect wytrzymywal kazdy rodzaj drgan nawet te przy 240 km/h ( ͡~ ͜ʖ ͡°) na niemieckiej autostradzie, oczywiscie naked i telefon jest narazony na