Wpis z mikrobloga

@frutson: tam nie jest napisane 'w jednym momencie' tylko ogólnie, wiec w zasadzie tak. jak ktoś nie kupił to nie jest graczem, a jak kupił to jakie są szanse, że kupił i nie zagrał ani razu?

zakaładam, zę graczy pirackich nie liczą..
@frutson: microsoft kupuje licencje od twórców?
@krzywy_kanister nie wiem jak działa psplus, nie mam konsoli. ogólnie subskrypcje traktuje jako zakup gry, bo dostawca płaci za licencje dla twórców. ile płaci to inna sprawa, i to zdaje się nie jest jawne. Twórcy raczej jednak nie wychodzą na tym dużo gorzej niż sprzedaży gry bo by ich tam nie było.

ale rozumiem dlaczego można na to patrzeć inaczej.
@10129: Nie wiem, jak dla mnie 6 milionów to wynik dość marny jak na AAA robione przez 8 lat.
Cyberpunk który sprzedał się bardzo słabo miał w pre-orderze 8 milionów i tam 13 milionów w pierwszym tygodniu, Starfield, system-seller Xboxa, największy ex Microsoftu od lat i tylko 6 milionów to bardzo bardzo słabo.
Zwłaszcza, że mówią o graczach czyli też pewnie o tych z gej passa.
@Tasde
Kwestia ile kosztowało stworzenie tego. Bardziej bym patrzył w kontekście: w porównaniu do innych gier bethesdy, a tu twierdzą, że jest najlepiej. Nie wiem czy prawdziwie i nie chce mi się szukać, zakładam, że nie kłamią na oficjalnym kanale.

z gamepassem na pewno liczą, tak samo ta gra jest dodawana do kart graficznych AMD. Chociaż AMD na pewno zapłaciło za to więc to nadal jakiś zysk dla nich, chcoiaz pewnie mniejszy
@Tasde exy, czy to od MS czy od Sony, nigdy się nie sprzedawały jakoś fenomenalnie, tylko Nintendo może się w tej kwestii chwalić. Obecnie na PS5 najlepiej sprzedającym się exem jest God of War: Ragnarok (11 milionów kopii), na PS4 był to Spider-Man (20 milionów kopii). Takie The Last of Us ma tylko 7 mln sprzedanych egzemplarzy, a druga część 10 mln, tak że nawet najlepsze recenzje i trąbienie wszędzie o grze
@Templar tylko jest rząd wielkości mieć te 10 milionów tylko na PlayStation a 6 milionów na Xboxa i PC gdzie jeszcze dochodzi Game pass gdzie gra praktycznie jest za darmo bo masa ludzi i tak ma wykupiony abonament