Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości, bo serio nie wiem: czy "wolnościowa" i "gospodarcza" Konfederacja też jest za zaprzestaniem darmowego przekazywania majątku narodowego tej obcej korporacji, czy to jest zupełnie wyjątkowa sytuacja?

W końcu Kościołowi udało się zepchnąć liberałów na pozycję laicyzacji życia publicznego. 20 lat za późno.

#polityka #bekazkatoli #kosciol #neuropa #4konserwy
czeskiNetoperek - Tak z ciekawości, bo serio nie wiem: czy "wolnościowa" i "gospodarc...

źródło: F5lIx9jXYAEl6rz

Pobierz
  • 24
@czeskiNetoperek: No to jest akurat ciekawe, Tusk niczego nie zlikwiduje to pewne. Ale Konfederacja tak mówiąca że państwo nie powinno wypłacać różnych danin, do tego niskie podatki itd więc powinni również być za zamknięciem finansowania dla kościoła (jedynie podatek kościelny dla chętnych).
No ale wiadomo, konfa kościołowi to by i cały kraj przepisała na własność a siebie ustanowili jedynie nadzorcami terenów kościelnych XD
@Tasde: dokładnie, kościół się opowiedział jasno po jednej ze stron, ciągnął jak mógł z cyca państwowego i teraz czas na kosekwencje. Nakazać im rozliczanie się jak każde przedsiębiorstwo i zobaczymy jak kolorowo będzie.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Myślenie logiczne nie jest twoją najmocniejszą stroną co?
Bo nie wiem jak połączyłeś socjal dla starych bab ze strachem przed klerem.
Spróbuję ci to jaśniej napisać, może zrozumiesz:
PO przymilało się do kleru bojąc się ataku z ambony a kler nie atakował bo bał się utrzymania władzy przez PO i tak sobie żyli. Przyszedł PiS i kler się otwarcie za nimi opowiedział. Więc teraz PO nie ma się już czego
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Myślenie logiczne nie jest twoją najmocniejszą stroną co?

Bo nie wiem jak połączyłeś socjal dla starych bab ze strachem przed klerem.

Spróbuję ci to jaśniej napisać, może zrozumiesz:

PO przymilało się do kleru bojąc się ataku z ambony a kler nie atakował bo bał się utrzymania władzy przez PO i tak sobie żyli. Przyszedł PiS i kler się otwarcie za nimi opowiedział. Więc teraz PO nie ma się już czego
No ale wiadomo, konfa kościołowi to by i cały kraj przepisała na własność a siebie ustanowili jedynie nadzorcami terenów kościelnych XD


@andrzej-roman: Czyli nie posłuchałeś Brauna nieco wyżej, jak powiedział że jest przeciw finansowaniu kościoła przez państwo? TAK, ten turbo katol Braun z Konfederacji.