Wpis z mikrobloga

Upadek Polski trwał 2 dni, złotówka dzisiaj spadła o grosik w stosunku do dolara i nastaje wielkie odrodzenie. Trzeba czekać na kolejną obniżkę stóp, żeby ogłosić kolejny upadek państwa i straszyć Polaków. Wibor spadł o ponad 0.50, stopa procentowa o 0.75, wszyscy mamy ratę niższą o całkiem pokaźną sumkę. Kogo boli dupa? Każdego platformersa doszukujących się wszędzie wpływu politycznego. Wszyscy są kontrolowani przez PIS, NBP, RPP, GUS, kościół ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nbp #rpp #kredythipoteczny
  • 11
@Redicle: Nr każdy ma kredyt hipoteczny, uwierzy mi ale są też ludzie którzy próbują oszczędzać. No i oni są najbardziej poszkodowani, raz że ceny nieruchomości jeszcze dalej im odjadą, oszczędności topnieją jeszcze szybciej, spadająca złotówka to dalszy wzrost cen wszystkich artykułów. A to co oszczędzisz na racie kredytu to niedługo wydasz w cenie paliwa i artykułów które wzrosną. Jak czytam taki komentarz jak twój to wyobrażam sobie Polskę jako leżącą padlinę
Kogo boli dupa? Każdego platformersa (...)


@Redicle: mnie boli, choć nie jestem każdym platformersem. Jeśli pominąć politykę, to RPP po prostu działa przeciwskutecznie. W USA w lipcu inflacja 3,2%, a stopy w górę z 5,50% na 5,75%. W Polsce inflacja 10,1%, stopy w dół do 6,00%. W dodatku szef NBP robi z gęby cholewę, bo choć w wakacje nic nie wybuchło, to nie trzyma się własnych zapewnień o ostrożności i konserwatyzmie
@Darthal: @Redicle mirasy wczoraj czytałem że polska upada i że katastrofa a dzisiaj że jednak git. Ale mam mętlik w głowie XD

Mam nadzieję że będzie git, stopki na 2% niech jebną i w ogóle będzie baja
@telemach20: no to jest oczywiste, że obniżka stóp procentowych negatywnie wpłynie na oprocentowanie lokat, ale lokaty nigdy nie były dobrym sposobem na oszczędzanie ze względu na swoje śmieszne oprocentowanie. Btw. złotówka umocniła się już o 3 grosze względem dolara, upadek Polski odwołany. Tobie polecam lokaty ze stałym oprocentowaniem, bo teraz masz takie same prawo do narzekania na oprocentowanie jakie miały osoby zakredytowane, kiedy oprocentowanie rosło. Na swojej lokacie nic nie tracisz,
@Kj5s6f2dk7s54o: Jak możesz #!$%@? porównywać USA z Polska xD
@telemach20: Ty byś chciał mieć wysoko oprocentowane lokaty a ludzie, którzy mają kredyty by chcieli mieć nisko oprocentowane kredyty.

Jakby NBP #!$%@?ło stopy na poziomy, które tutaj wykopki z osiedlową wiedzą ekonomiczną rządają to by 1/3 społeczeństwa skończyła bez dachu nad głową. Ale za to Ci z gotóweczką by mieli używanie
@Redicle: Zachowanie RPP tj. część jego członków jest czystko polityczne. Na szczycie G20 pojawiają się głosy, że gospodarkę jaką znamy możemy zacząć powoli żegnać. Bo z jednej strony recesja, z drugiej nadmierne zadłużenie i wysoka inflacja. Dlatego działania banków centralnych mają być bardzo roztropne.

Problem całościowy jest taki, że niskie stopy pobudzają gospodarkę, ale mają wpływ na wzrost inflacji. Teraz rynki czekają na czarnego łabędzia i system finansowy sypie się jak