Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dotyczące możliwych cen sprzętu komputerowego w najbliższym miesiącu. Za około 4 tygodnie chcę kupić nowy komputer. Przeczytałem kilka godzin temu ,że nastąpiła niespodziewanie dość spora obniżka stóp procentowych. Na ekonomii zbytnio się nie znam. Wiem ,że przez to dolar i euro będą teraz droższe .Złotówka zrobi się słabsza.. Czy w takiej sytuacji jeśli sprzęt , który chcę kupić obecnie kosztuję 3 300 zł to jest realna szansa ,że za te 4 tygodnie będzie już kosztował na przykład 3 800 zł?

#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #gry #grypc #rozrywka #kartygraficzne #kartagraficzna #procesory #hardware #nvidia #ryzen #radeon
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mambar: Człowieku, gdyby takie rzeczy jak skok kursu rzędu, że 3300 jest 3800 był pewne, to można by było zbić na tym nie małą fortunę.
Kurs jest płynny, kij go wie co się stanie, czy coś nie pierdyknie w dowolnym kraju, nie koniecznie naszym,
Szansa jest ale nikła, złotówka prawdopodobnie trochę tej straty odbije ostatecznie to tylko stopy procentowe, one mają znaczenie w długoterminowym rozrachunku, na pewno nie pomogą zw
  • Odpowiedz
@mambar: aż tak drastycznych zmian rzedu 500zl w tak krotkim okresie to bym się nie spodziewał ale jak sam zauważyłeś, że ten towar najprawdpodobniej nie stanieje a jak już to zdrożeje wiec wniosek jest taki - kupuj teraz po co czekać ;] EDIT: sorki nie doczytałem że chcesz kupić ten komputer dopiero za 4 tygodnie
  • Odpowiedz
@voldi: no tak dokładnie, wlasnie dlatego na tylko wzmianke o zmniejszeniu stop kurs dolara podwyzszyl sie o 25gr, doslownie nikt tego nie mogl przewidziec, nikt
  • Odpowiedz
@Zerp: Czy ty masz info z d--y?
Po pierwsze polski rynek jest zależny głównie od cen w Euro nie w Dolarach, po drugie euro skoczyło z 4,49 do 4,57(wykres w google), dziś zapewne nastąpi wypłaszczeni a dalej korekta w dół. To dane z googla, bo np. na wykresiku na money (bardziej adekwatne długoterminowo kurs średni NBP) o 2 grosze w góre.

Jak się upierasz na USD to z 4,19 skoczyło do 4,26 wczoraj (wykres google), a według kursu średniego NBP z 4,16 do 4,18.
Nadal to nic nadzwyczajnego... Dolar też ma jazdy jak fed zrobi coś co wydaje się
  • Odpowiedz
@Djuk94
Gdzie i ile? xd
bo zdajesz sobie sprawę, że to polityka sklepu a nie ceny? jedynie debile, którzy robią zakupy w sklepach typu morele i xKom są rżnięci w ten sposób, ale kto kto nie jest skończonym jeleniem kupuje w xKom jeśli nie ma tam jakiś mega przecen...

Czytaj wyskakuj z dowodów i pokazuj, żeś nie xKomowy jeleń, moim może być zdjęcie, cena historyczna i w sklepach stoi.
voldi - @Djuk94 
Gdzie i ile? xd
bo zdajesz sobie sprawę, że to polityka sklepu a nie...

źródło: skapiec

Pobierz
  • Odpowiedz
@voldi: Teraz kosztuje tyle. To gdzie w takim razie proponujesz kupować, zamiast w dwóch najpopularniejszych sklepach? Taniej ta karta stoi tylko w foxkomputer, z tego co widzę na ceneo xD
Djuk94 - @voldi: Teraz kosztuje tyle. To gdzie w takim razie proponujesz kupować, zam...

źródło: 19

Pobierz
  • Odpowiedz
@Djuk94: Tam gdzie taniej? czyli w tym układzie w foxkomputer? Albo w innych sklepach? a najlepiej na promkach?
Składaliśmy kompy kilku osobom w ostatnim czasie, ogólnie kupowanie w jednym sklepie nie opyla cię wcale, sam będę teraz kupował bo na starociu siedzę a nieraz w nowe gry chciałoby się zagrać.
Ogólnie grafy kupuje się na promocjach, standardowo można poszczęścić koło 200-300zł, a jak ktoś nie potrzebuje na firmę i może "od niemca" to i ponad 500zł na karcie można zaoszczędzić względem cen z xKom, jedna osoba z tych co składały trafiła na przecenę na procku na allegro, darmowa dostawa a procek200zł taniej, oczywiście rozeszło się w dzień ale promki trzeba śledzić np. na peperze albo samemu sprawdzać allegro, ceneo, skąpca etc.

xKom to duży sklep ale drogi o ile nie robią przecen, natomiast morele kiedyś było moim ulubionym sklepem, zanim zamieniło się w marketplace gdzie sprzedaje wiele niestety dupnych sprzedawców i masz 0 wsparcie od serwisu w razie kłopotów, po 2 problemach z reklamacją i 0 pomocą zrezygnowałem z tej strony, ale rzeczywiście nieraz da się tam coś taniej kupić.
Tu pokazałeś, że poszło 30zł do góry, znów pewnie sklep, który przelicza z euro automatycznie, a jak jakiś ma na stanie i działa tylko w Polsce to ceny nie zmieni... a przynajmniej nie na takie chwilowe wahanie, bo jakby się okazało, że wywali np. euro do 5 zł, że to się nie zatrzyma... to tak wtedy będzie
  • Odpowiedz
@voldi: Bo 4060TI zużywa pewnie jakieś 2x mniej prądu, jak się dużo gra przy zużyciu prądu ponad 2000kwh miesięcznie, to taka karta robi różnice. Pokazałem, że poszło 60 zł do góry, ale potem spadło do wcześniejszej ceny, teraz jest ok. 30 zł droższa.
  • Odpowiedz
@Djuk94: Bo sklepy się bawią, ale nie wszystkie tylko te co na kursie bazują i cwaniackie...
A co do prądu to wybacz ale nie kupuje tego... jak komuś na prądzie zależy, to kupuje laptopa... a jak ktoś chce grać w gry (po to kupuje się gamingowe karty) to zależy mu aby nie cięło i ładnie wyglądało w jak najniższej cenie.
Widzę, że tea karta zjada średnio 268W w grach, 4060ti
  • Odpowiedz
@voldi: Nie jestem dzieckiem, ale mam dużo czasu i na pewno jest to więcej niż 3h dziennie, dodajmy jeszcze inne rzeczy, jak używanie przeglądarki itd. wyjdzie miesięcznie pewnie kilkadziesiąt złotych oszczędności, zawsze coś.
  • Odpowiedz
@Djuk94:
Nie nie wyjdzie, nadal wyjdzie kilkanaście max...
Podczas używania przeglądarki ta karta bierze 16W więc nie, ten czas nie liczy się do poboru prądu, liczą się tylko gry z wyższej półki, które zutylizują całą moc obliczeniową karty, jak grasz w jakieś lole czy inne takie nie pobiera tyle ile napisałem to karta wcale tyle nie pobiera...

Mówisz, że grasz więcej jak 3h dziennie? OK też miałem takie okresy, ale nie ze cały rok, przy czym nigdy nie grałem w same gry AAA, dużo WoW'a czy lolka po prostu, ale wybacz jeśli jesteś czegoś tak wielkim fanem, spędzasz na tym całe życie, bo 3h na graniu to jest wpindu długo a ponad 3h dziennie, codziennie to już maniaczenie
  • Odpowiedz
  • 0
@voldi: kontroluje ceny na morele i niby jakiegoś szaleństa nie ma ,ale zauwazyłem na razie dwie niepokojące rzeczy. Po pierwsze naglę zmienili cene złozenia komputera .Wcześniej przez wiele miesięcy chcieli za to 180 zł a teraz już 209 zł. Karta 6650 xt zdrożała z 1140 zł na 1199 zł . Reszta cen raczej stabilna. Ram, który chce poszedł do góry o 2 zł a obudowa potaniała o jedną zlotówkę
  • Odpowiedz
@mambar: Złożenie kompa dla laika to 30min razem z poradnikiem na youtube, chociaż fakt, rekordziście z osób, którym doradzaliśmy co kupić zajęło to pół dnia... nie wiem jak i dlaczego, ale zajęło xd
Samo złożenie kompa dla kogoś kto raz to robił to 10min + 30min układania kabli jeśli nie chcesz bajzlu xd
W każdym razie taka usługa nie jest warta więcej jak 50zł (licząc, że komuś zajmie to godzinę i robi za stawkę godzinowa 50zł).

Co do cen to xKom prawdopodobnie bazuje na euro, euro poszło do góry, szło 2 dni, więc jeden dzień więcej niż podejrzewałem (ale zaznaczyłem, że na giełdzie się nie znam, więc tu wybacz) ale już nastąpiła korekta, przez weekend ochłodzą się nastroje i będzie git, ceny powinny pójść zgodnie z kursem o około 4%, cena karty, którą tu podałeś wzrosła o 5%...
Jeszcze raz, jeśli nie musisz nie kupuj w xKom, a jeśli nie musisz kompa kupić na raz w jednej fakturze, to poluj na okazje chociażby na pepper, przykładowo twoja karta kosztowała 25 sierpnia 1049zł (promocja z pepera), już 100
  • Odpowiedz
  • 0
@voldi: da sie wcisnął 6700xt ,ale wtedy pójdzie to kosztem gorszego procesora czyli zamiast Ryzen 5 5600 będe musiał kupić Ryzena 5 5500 albo Ryzena 5 3600 ,żeby jakoś zmiescić się w budżecie. Zamierzam grać gry typu Cyberpunk 2077 ,Red Dead Redemtpion 2,Dying L:ight 2 i Days Gone. Wiadomo,że to są gry z otwartym światem więc procesro tutaj jest ważny więc wydaje mi się ,że połączenie Rx 6650xt z Ryzen
  • Odpowiedz