Wpis z mikrobloga

najgorsi socjalisci, przez nich mamy etat 8h dziennie, prawa wyborcze i niepodległość( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mvmxks: dziękuje panie Marks, że mogę w fabryce #!$%@?ć tylko 8h i życ dalej jak robak. Pracujesz 8h i co z tego masz? Resztę dnia balujesz za zarobioną dniówkę czy kombinujesz jak związać koniec z końcem i opłacić rachunki i kredyty? Powiem tylko, że chłop pańszczyźniany nie miał normowanego czasu pracy
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: wcale sie nie przemeczał, śmierć głodowa mu wcale nie groziła. Do 26 roku życia możesz podjąć drugi raz maturę i iść na studia, po robocie w fabryce możesz uczyć się programować, robić rękodzieło i dorabiać sobie do pensji, realizować pasje. Gdyby nie Owen (Marksa w to nie mieszajmy), tobys 16h spedzał w fabryce.
@Pawery1 Nie za bardzo rozumiem, wymienilem ten postulat w odpowiedzi na nieprawdziwą informacje jakoby Ford
  • Odpowiedz
wcale sie nie przemeczał, śmierć głodowa mu wcale nie groziła. Do 26 roku życia możesz podjąć drugi raz maturę i iść na studia, po robocie w fabryce możesz uczyć się programować, robić rękodzieło i dorabiać sobie do pensji, realizować pasje. Gdyby nie Owen (Marksa w to nie mieszajmy), tobys 16h spedzał w fabryce.


@mvmxks: no to dlaczego nie zrobić 4h dnia pracy? Albo 2h? Skoro to nie ma znaczenia? Mnie
  • Odpowiedz
@Bordomir: sam pomysł 8h wymyślił bodajże Owen, I międzynarodowka go zapostulowała. Marks był raczej postacią negatywną, choć przewodniczącym.
Międzynarodowka to nie to samo co Marks
  • Odpowiedz
@Aokx: xD. Poczułem się jak na demotywatory.pl w 2010 roku.
Tylko widzę że dla mentalnych gimbusów parasol pod nazwą 'socjalizm' pod który wpychają wszystko czego nie lubią jest coraz większy.
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: nikt Ci nie broni, są umowy zlecenia czy b2b, a praca ponad umowiony etat w wypadku umowy o pracę jest przecież płatna jest jako nadgodziny wiecej, co okreslone jest w prawie pracy.
8h wynika z idei Owena, czyli 8h na sen, 8h na pracę, 8h dla siebie, choć o ile sie nie myle polska Lewica postuluje 7h dzień pracy.
  • Odpowiedz
najgorsi socjalisci, przez nich mamy etat 8h dziennie, prawa wyborcze i niepodległość( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mvmxks: ah, lewactwo dalej udaje, ze oni maja cokolwiek wspolnego z ruchami ktore walczyly o te wspomniane rzeczy xDDDD


@yhbgrobdoivbvwamsv: gdzie to widzisz w powyższej wypowiedzi? Sugerujesz, że to kapitaliści doprowadzili do tego że nie można było już zatrudniać dzieci w fabrykach, dzień pracy trwa 8 godzin i jeszcze
  • Odpowiedz
@calinowski: fakt, komunizm jako ustrój autokratyczny wypomniany został Marksowi podczas 1 miedzynarodowki przez Bakunina, nie mniej socjalizm obejmował również znanego akwarelistę, anarchistów i im podobnych
@Bordomir przypomnij mi do jakiej partii należał marszałek Piłsudski?
  • Odpowiedz
@Aokx najlepsze czasy to były jak można było kupić gowniaka od rodziców, którzy go nie chcieli za pół litra i używać go do czyszczenia kominów jak się dorosły chłop nie mieścił xD

A jak umarł to się kupowało kolejnego xD

No ale potem przyszły te złe lewaki i zrobiły zakaz
Tommy__ - @Aokx najlepsze czasy to były jak można było kupić gowniaka od rodziców, kt...

źródło: temp_file9133752171622017068

Pobierz
  • Odpowiedz
@mvmxks: oh, chyba trafiłem na pierwsze lewackie osobiszcze, która rozumie, że faszyzm to narodowy socjalizm. Jak sam wiesz, żeby powstała narodowa odmiana, najpierw musiała być ta oryginalna. Oryginalny socjalizm to klasy społeczne, a nie narody. Więc tak, pierwsi socjaliści z całą pewnością są wrogami niepodległości.
  • Odpowiedz