Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polacy są bardziej przychylni i pomocni wobec uchodźców z Ukrainy niż innych? Chociażby takich jak ci uciekający przed Talibanem czy z Jemenu przez Białoruś albo nawet przed zagrożeniem ze strony ISIS? Czy mam rację, że jest to spowodowane uprzedzeniami Polaków? Konkretnie rasizmem i ksenofobią, że Ukraińcy są biali to należy im pomóc, a Ci z Afganistanu czy z Syrii są ciemniejsi to im #!$%@? w dupę? (A i tak tą pomoc #!$%@?śmy, bo PiS blokuje ukraińskie zboże, jakby atak ze strony Rosji nie był wystarczającym problemem dla Ukrainy) XD Dlaczego Straż Graniczna nie ma nic przeciwko przetrzymywaniu uchodźców pod płotem jak jakieś zwierzęta i stosowanie nielegalnych push backów? Dlaczego w XXI wieku w UE są ludzie, którzy nabierają się na manipulacje i populizmy prawicy?
Że niby matki z dziećmi na granicy są dla nas wielkim zagrożeniem? Przecież wpuściliśmy uchodźców z Ukrainy, daliśmy im wsparcie aby mogli stanąć na nogi (Uważam, że wciąż za mało, bo jak ktoś kto stracił dom i bliskich ma przeżyć za coś takiego i to jeszcze w obcym kraju, ale lepiej to niż w ogóle) i jakoś daliśmy radę, polska gospodarka się nie załamała, a i zyskaliśmy więcej niż straciliśmy. (nowych pracowników, skarb państwa zarobił itd) Jedynymi którym to przeszkadza są szury i ruscy agenci (przykładowo tacy z konfy). Dlaczego więc reszta uchodźców miałaby na nas sprowadzić jakieś kataklizmy? Rozumiem, że nie jesteśmy bogatym krajem, ale powinniśmy mieć choć odrobinę empatii. Czy jest to tylko efektem niechęci i braku zrozumienia sytuacji czy zwyczajną głupotą Polaków? Poważnie pytam i nie rozumiem tej całej hipokryzji ʕʔ

maslozbulkom - Dlaczego Polacy są bardziej przychylni i pomocni wobec uchodźców z Ukr...

źródło: migrants_at_the_Belarusian_border

Pobierz
  • 62
@SoplicaTadeusz: Nie pokazują dokumentów może dlatego, że SG zamknęła przejścia graniczne i nie pozwala im tam podejść? Do tego nie jest prawdą, że reszcie sprawdzamy dokumenty, bo nawet Duda to potwierdził (w stosunku do uchodźców z Ukrainy) https://www.tvp.info/58862909/inwazja-rosji-na-ukraine-prezydent-duda-kazdemu-uchodzcy-udzielana-jest-pomoc-na-jednakowych-zasadach-skad-pochodza-uchodzcy-z-ilu-krajow
@prawda_w_moskwie:

podejrzewam, że między innymi dlatego że w przeciwieństwie do wyżej wymienionych, prawnie są to prawdziwi uchodźcy wojenni - a nie podróżnicy zwiezieni autobusami z białoruskich lotnisk.


podróżnicy, bo uciekają nie wprost a przez inny kraj, super podejście

Ponadto ich szanse na poprawne przyjęcie zwiększył niebotycznie fakt że Ukraińcy nie prowadzili sterowanego z Kremla sabotażu granicy kamieniami, sekatorami, ściętymi drzewami i innymi instrumentami ubogacenia. Do bramy się nie znamy.


A ja
ale SG nie chcę ich nawet dopuścić do przejść granicznych więc jak im je mają okazać.


@maslozbulkom: przecież SG działa po polskiej stronie XD oni są po białoruskiej. to niech idą na białoruską stronę i przejdą przez odprawę białoruską, a następnie polską i sobie spokojnie wejdą.

poza tym, znalazłem ich forum (grupa na fejsie) i napisałem im, żeby nie przyjeżdżali na białoruś, bo nie wejdą do polski i czeka ich śmierć.
słaby ten wasz trolling ostatnio onucki.


@mexxl: nie zauważyłem, że jeszcze o bycie ruskim agentem mnie oskarżasz haha
przy twoich poglądach to cud, że Ukraińców nie oskarżasz o wspieranie Kremla, wszakże oni tak samo uciekając mogą "zdestabilizować" Polskę
@maslozbulkom: Typie, odpowiedzieli na Twoje pytanie z nawiązką a ty nadal kręcisz się w miejscu bredząc coś o jakimś wrodzonym rasizmie bez argumentów. To może wskazywać na to, że sprzeczasz się w złej wierze czyli jesteś po prostu zwykłym słabym trolem.
@maslozbulkom: Powiedzmy, że serio Ci wierzę, że poważnie pytasz. No to lecim.

Chociażby takich jak ci uciekający przed Talibanem czy z Jemenu przez Białoruś albo nawet przed zagrożeniem ze strony ISIS?

O, dobry początek. Otóż jak ostatnio sprawdzałem, to Taliban nie działa w żadnym z sąsiadujących z nami krajów, ani nawet w krajach sąsiadujących z naszymi sąsiadami.
Ciężko mówić o tym, że ktoś przed czymś ucieka, gdy po drodze jest w
Dlaczego Polacy są bardziej przychylni i pomocni wobec uchodźców z Ukrainy niż innych?


@maslozbulkom: ponieważ Ukraińcy przeszli przez przejście graniczne, zostali sprawdzeni na dzień dobry.
Nie przebijali się gdzieś przez las itd.

Dostrzegasz różnicę?

Jeśli osobniki z Białorusi czy innego dziwnego tworu, chcą się do nas przedostać, uciekają przed wojną, przed niebezpieczeństwem - wystarczy, że pojawią się na posterunku straży granicznej i mogą się bardzo prosto dostać do naszego kraju. Nie