Wpis z mikrobloga

@zdrajczyciel: Fajnie, ale na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to policzone uczciwie. Czy w przypadku Konfederacji wzięto pod uwagę cofnięcie waloryzacji 800 plus i likwidacje 13 i 14 emerytury i inne cięcia wydatków (np. likwidacja 300 plus)? Sprawdziłem i nie wzięto, a to razem jakieś 50 mld oszczędności.
  • Odpowiedz
@Furiat: przecież Memcen nie chce zrównania wieku emerytalnego, a tym bardziej jego wydłużenia. Dwa co ma brutto netto i przyszłe pokolenia do tego, skoro nasze składki idą od razu na wypłate obecnych emerytur. Trzy co z rodzinami, które nie pracują o pobierają 500+? Konfederacja, przecież obiecała, że nie odbierze tych świadczeń( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: Niezależnie od poglądów to jest to GÓWNO a nie wyliczenie kosztów obietnic. Np. każda złotówka wydana na służbę zdrowia po pierwsze wraca do portfelów jako pensje a po drugie ludzie są dłużej zdolni do pracy. A każda złotówka wydana na kredyty do mieszkań to druga złotówka którą traci się przez załamanie rynku nieruchomości. FOR to typowe lobbingowe gówno, które chce zrobić z nas drugie stany: raj dla najbogatszych.
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: Jak rozumiem, ty ze swoich zaoszczędzonych podatków będziesz co miesiąc puszczać przelew do wszystkich wierzycieli u których Polska jest zadłużona a potem będziesz chodzić od drzwi do drzwi i swój zaoszczędzony podatek wypłacać emerytom?
Nie dziwi mnie poparcie konfederacji jak w tym kraju jest tyle ekonomicznych ameb które o gospodarce nie wiedzą niczego, łatwo takim sprzedać tani populizm stworzenia eldorado dzięki obniżeniu podatków i #!$%@? z całą resztą systemu
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator @Furiat fikolki to wy robicie. jeśli te pieniądze zostaną w kieszeniach podatników, to trzeba wyciągnąć z drugiej kieszeni pieniądze żeby pokryć wydatki które stworzą powstała dziurę w budżecie. nie można likwidować przychodów bez likwidacji wydatków.
  • Odpowiedz
Nie dziwi mnie poparcie konfederacji jak w tym kraju jest tyle ekonomicznych ameb które o gospodarce nie wiedzą niczego,


@Tasde: A na kogo sugerujesz glosowac, zeby bylo lepiej ekonomicznie?
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: ale ty jesteś przygłupem xdd oczywiście odpowiedzi na pytania dot. twoich wysrywów się nie doczekamy, tak jak w przypadku każdego kuca, który złapie error 404 jak już pada pytanie o konkrety.
  • Odpowiedz
@Garnuch2137: co to znaczy "jeszcze większy", przygłupie? policzyłeś to, czy tylko #!$%@? jak potłuczony niczym typowy elektorat tego chodzącego populisty z piwem w ręce?
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: Ktoś nie rozumie pojęcia słowa koszt.

Jeśli anuluję subskrypcję netflixa, wiec zostanie mi więcej pieniędzy to to jest koszt?

Po drugie. Zmniejszenie podatku ≠ zmniejszenie wpływu. Lub nie jest to stosunek 1:1.
Jeśli z 20% podatku jest wpływ 10mld to jeśli zmniejszymy podatek do 15%, czyli o 1/4 to nie znaczy, że wpływ z podatku zmniejszy się o 1/4 z 10mld do 7,5mld. A tak właśnie liczą lebiegi ekonomiczne. Baa. W zależności od rodzaju podatku, może nawet nastąpić wzrost wpływów
  • Odpowiedz