Wpis z mikrobloga

@jakacper: No ale konfa zamierza likwidowac wydatki. Podniesienie wieku emerytalnego, odpalenie handlu w niedziele (niedziela handlowo i obrotowo zawsze była za 2 poniedziałki, trzeba być niezłym kręglem żeby stwierdzić ze gospodarka na tym straci) Likwidacja 500 plus albo w planie minimum nie wypłacanie tego ludziom którzy nie mają pracy + obcokrajowcom.
Nie dziwi mnie poparcie konfederacji jak w tym kraju jest tyle ekonomicznych ameb


@Tasde: Odważnie, pisząc takie coś. Nie można oddać części pieniędzy, bo wydatki...

Jednak jak pis, po, lewica obieca dać 800+, babciowe, kredyt 0%, dopłaty do tv, do czynszu i tak dalej, to wierzycieli nie ma? Jak konfa tego nie chce rozdawać i obniżyć podatki, to już się wierzyciele znajdują? Ameby powiadasz?
@podatnik_fundator 800+ już jest zatwierdzone, więc się z tego nikt nie wycofa. 13 I 14 emeryturę konfederacja chce zamienić na waloryzację emerytur. czyli ta kasę podzielić na każdy miesiąc. słabo znasz program swojej parti ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Furiat gdzie chce podnieść wiek emerytalny. Wipler w RMF dzisiaj mówił że nie będą podnosić wieku emerytalnego. Sami się płaczą w swoim programie, każdy opowiada co innego.
Jeśli anuluję subskrypcję netflixa, wiec zostanie mi więcej pieniędzy to to jest koszt?


@DanteTooMayCry: nie jest to ani koszt, ani zarobek, przygłupie - na tym przykłądzie to jest operacja neutralna dla twojego portfela - ty po prostu przestaniesz tracić, a nie zaczniesz zarabiać xD tutaj chodzi o to, że konfederacja traktuje brak waloryzacji jako zysk licząc to jako oszczędność w budżecie dodając sobie tę "zaoszczędzoną" kwotę do budżetu, który póki co
@Dentka7: z tego co mamy, to albo KO taka jaką jest z Nowoczesną na pokładzie (czyli rozsądnym liberalizmem gospodarczym), albo Trzecia Droga z Petru na liście wyborczej. przypominam, że np. za Tuska mieliśmy najwyższy wzrost gospodarczy w czasach kryzysu spośród wszystkich krajów UE, a w RPP był ktoś taki jak Bogusław Grabowski, który jest zwolennikiem bardzo szerokiej prywatyzacji - żaden k0nfedematołek nie jest mi w stanie wmówić, że to jakaś lewicowa,
albo KO

albo Trzecia Droga


@rwL_: KO albo Trzecia Droga zeby bylo lepiej ekonomicznie? Czemu?

przypominam, że np. za Tuska mieliśmy najwyższy wzrost gospodarczy w czasach kryzysu spośród wszystkich krajów UE


No ale tamto PO to nie dzisiejsze KO.
Przecież to wyliczenie opiera się na tym, że chcą zlikwidować część podatków i ten "koszt" to takie coś, że zostaną te pieniądze w kieszeniach podatników


@podatnik_fundator: no tak. Jednocześnie nie generując żadnych oszczędności po stronie wydatków. I to generuje 190 mld dziury.
@rwL_:

nie jest to ani koszt, ani zarobek, przygłupie - na tym przykłądzie to jest operacja neutralna dla twojego portfela - ty po prostu przestaniesz tracić, a nie zaczniesz zarabiać xD tutaj chodzi o to, że konfederacja traktuje brak waloryzacji jako zysk licząc to jako oszczędność w budżecie dodając sobie tę "zaoszczędzoną" kwotę do budżetu, który póki co nie istnieje. analogicznym przykładem jest tutaj zaplanowanie na następny miesiąc subskrybcji netflixa, hbo
@DanteTooMayCry: matołku, nawet nie jesteś w stanie poza ad personam w żaden sposób podważyć tego, co napisałem, więc jak możesz mówić o kimś per „debil” skoro sam nim jesteś? xD

Jak masz dochód na poziomie 1000 PLN i wykupisz subskrypcje za 100 PLN, to zostaje ci 900 PLN i jest to kosztem. Jeżeli zrezygnujesz z tej subskrybcji, to - uwaga - nie zarabiasz 100 PLN, tylko masz je z powrotem w
@Dentka7: ja to wiem, ale przy takiej konkurencji jaką jest PiS czy konfederosja to te przesłanki, o których wspomniałem wciąż każą dokonać takiego, a nie innego wyboru. W przypadku tych populistycznych przychlastów mamy pewność, że będzie źle, a w przypadku takiego KO czy TD możemy mieć przynajmniej nadzieję na to, że coś się poprawi i pójdziemy w stronę odpowiedzialnego państwa, które nie rozdaje pieniędzy na prawo i lewo nie uzależniając tego
a w przypadku takiego KO czy TD możemy mieć przynajmniej nadzieję na to, że coś się poprawi i pójdziemy w stronę odpowiedzialnego państwa, które nie rozdaje pieniędzy na prawo i lewo


@rwL_: No wlasnie wydaje mi sie ze KO i TD to mimo wszystko nie jest ekonomicznie dobry wybór.

KO już zapowiedziało, kredyt 0% (plus 0% na remonty mieszkan) i 1500 zł Babciowego. Pod wzgledem ekonomicznym scigaja sie z PiSem.
A
@Dentka7: babciowe nijak ma się do typowego rozdawnictwa, dlaczego uważasz to za zły ekonomicznie pomysł? przecież jest to uzależnione de facto od podjęcia pracy.

przyjęcie euro może nie jest zerojedynkowo dobre, ale z całą pewnością nie jest zerojedynkowo złe. wprowadzenie tej waluty jest docelowo nieuniknione tak czy inaczej, zobowiązaliśmy się do tego jako Polska.

kredyt 0% - tutaj ciężko się nie zgodzić.

zwracam jednak uwagę, że po pierwsze - obietnice jeszcze
babciowe nijak ma się do typowego rozdawnictwa, dlaczego uważasz to za zły ekonomicznie pomysł? przecież jest to uzależnione de facto od podjęcia pracy.


@rwL_: Jest to typowe rozdawnictwo - dodatkowe obciążenie budżetu, nieważne od czego uzależnione.

przyjęcie euro może nie jest zerojedynkowo dobre, ale z całą pewnością nie jest zerojedynkowo złe. wprowadzenie tej waluty jest docelowo nieuniknione tak czy inaczej, zobowiązaliśmy się do tego jako Polska.


Przyjecie Euro w aktualnej sytuacji