Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#praca #pracbaza #mobbing
Ostatnio od prawnika dowiedziałem się, że najczęściej mobbing przydarza się w budżetówce, ze względu na to, że są tam dziwne układy oraz że trudno kogoś zwolnić stamtąd, więc doprowadza się ludzi do odejścia przez nękanie. Zastanawiam się jaka jest skala problemu. Proszę o niewypowiadanie się osób przed 30 rokiem życia oraz takich, które nigdy nie pracowały



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy doświadczyłeś/łaś mobbingu w pracy?

  • Tak - w korpo 18.9% (24)
  • Tak - w dużej firmie 10.2% (13)
  • Tak - w budżetówce 13.4% (17)
  • Tak - w małej firmie 18.1% (23)
  • Nigdy nie doświadczyłem mobbingu 39.4% (50)

Oddanych głosów: 127

  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nigdy nie spotkałem się z mobbingiem. Nawet za czasów pracy sezonowej na studiach i uważam, że jeżeli ktoś siebie szanuje, to z mobbingiem nigdy się nie spotka, ponieważ nigdy nie wyląduje w takim patologicznym miejscu.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @kimunyest95 jeśli 95 w nicku to rocznik to nie jesteś po 30 roku życia. To co piszesz to nieprawda, bo tak naprawdę nigdy nie wiesz co Cię spotka i gdzie. Mobbing zdarza się w bardzo poważanych instytucjach, na uczelniach itp, Wystarczy, że jakaś Grażynka przyjęta po znajomości poczuje w Tobie zagrożenie bo jesteś młody i lepiej ogarniasz albo trafi się przełożony psychopata, albo taki, co miał
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Oj taaaaaak. Pamiętam ten stracony rok w budżetówce. Dwa zwalczające się klany robiące na boku kasę z projektów zatrudniając się jako eksperci po godzinach. Ja akurat poszedłem tam z ciekawości (i tak zamierzałem spieprzać po roku), ale uznali mnie za obcego przez starą znajomość z jedną babką tam pracującą i od razu kazali mnie uwalić zmieniając warunek języka B2 z jakiegokolwiek na angielski (a miałem niemiecki), ale znalazłem info
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Tak, doświadczam mobbingu niemal każdego dnia ze strony pracodawcy i wyższych władz firmy. Praca dość odpowiedzialna, wymaga realizacji planu sprzedażowego, kontaktu z ludźmi. Szef (młody człowiek) niemal codziennie wprowadza nieprzyjemna atmosferę, prawi chamskie uwagi, a czasem krzyczy z zarzutami, że "nic nie robię" lub nie tak, jak on wymaga, co jest bzdurą. Dodam, że płaca to minimalna krajowa (bo mniej się nie da xd). Przez to czuję się
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mobbing to jedynie w budżetówce, bo każdy jest po znajomości, jeden po lepszej, drugi po gorszej. Często jest tak, że nawet kiep za minimalną jest tam z mocnego polecenia i może robić co chce, nawet ze swoimi przełożonymi - a jak im się nóżka podwinie to zajmuje ich miejsce.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Doświadczyłem mobbingu od..pOlki porucznik w... wojsku.
Trafiłem na mega idiotkę.
Zgłaszałem się jako ochotnik do różnego rodzaju wsparć(tak to się nazywa w obronie terytorialnej), a ona potrafiła skłamać, jak przychodziłem na jednostkę, że...mnie informowała o zmianie rodzaju pracy i kierowała do czynności do których absolutnie się nie nadaje broniąc się tym ,że w końcu jestem żołnierzem i muszę wykonywać rozkazy.
Do tego przełożeni byli niesamowitym betonem i nigdy nie odpowiedzieli na moje dzień dobry bądź dowodzenia w sytuacjach...sam na sam( nie wszyscy, ale ta pOlka była po prostu żałosna).
(Mój kolega w policji dostał miał normalnych przełożonych, którzy woleli normalne powitanie w sytuacjach sam na sam).
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Mogę podać jeszcze 2 łagodne przykłady:
Miałem najważniejszy egzamin(ćwiczenia+wykład ustnie) na uczelni w dzień KTS(sygnał stawiennictwa).
Kto nie odebrał, nie poniósł żadnych konsekwencji.
Kto odebrał i powiedział, że go nie będzie też spoko.
Starzy, pijani nawet nie potrafiła go odebrać(xd).
Ja głupi oddzwoniłem...mądra polka powiedziała,że zawiesza mnie ze wszystkich służb na które byłem
  • Odpowiedz