Wpis z mikrobloga

PiS 35%? XD

Właściwie wszyscy wyborcy opozycyjni powinni się odkleić od swoich partii (Lewica, Trzecia droga) i zagłosować na KO. W innym wypadku żegnany się z demokracją w Polsce.

Kurcze, przykre jest oglądanie tego co się dzieje. Na moich oczach staczamy się w otchłań i w zasadzie nic nie mogę zrobić. Jedyne co to pójść na wybory.

Chcę żeby udało się zatrzymać PiS. Takie wygrane KO na które, z bólem serca troszkę, oddam głos i tak się dosyć szybko wykolei jak przejmą to co jest. W tym czasie mogłoby w końcu w tym kraju pojawić się jakieś liberalne ugrupowanie na które w następnych wyborach mógłbym oddać swój głos z czystszym sumieniem.

Eh, smutno mi w sumie… :/

Jeszcze jak Kosiniak z Panem z TV pójdą pod próg to już w ogóle będzie straszno… właściwie ich wyborcy mogliby się ogarnąć i przepłynąć w całości do KO w tych wyborach. To by było tez rozsądne rozwiązanie.

#polityka #sondaz #zalesie
  • 36
Właściwie wszyscy wyborcy opozycyjni powinni się odkleić od swoich partii (Lewica, Trzecia droga) i zagłosować na KO. W innym wypadku żegnany się z demokracją w Polsce.


@szczurek_87: niezupełnie. Część ludzi odda głosy na te partie. Jak nie przekroczą progu wyborczego, to pis najbardziej zgarnie to co przepadło na ugrupowania, które się nie dostały. Case lewicy i konfy w 2015. Dlatego na ostatnich wyborach głosowałem (z "bulem" dupska) na konfederusię.
Właściwie wszyscy wyborcy opozycyjni powinni się odkleić od swoich partii (Lewica, Trzecia droga) i zagłosować na KO


@szczurek_87: a co, nie możesz się doczekać 800+ i chciałbtś żeby pan tusk wprowadził szybciej?

No chyba że głosujesz na partię i świadomie masz nadzieję, że cały ich program pod tytułem "obiecujemy to samo co pis, tylko szybciej i bardziej", to jedno wielkie kłamstwo i że tego nie wprowadzą.
@szczurek_87: 100% racji. Nie jestem za KO, pamiętam cyrki za rządów PO i normalnie zagłosowałbym teraz na Polska 2050 jako coś centrowego, nowego i w miarę sensownego, ale priorytetem jest oderwanie pisu od władzy. To największe szkodniki od kiedy pamiętam, a nastolatkiem nie jestem.
Ogół ludzi, wyborców nie myśli perspektywicznie i logicznie. A czasem trzeba coś poświęcić, żeby później coś zyskać. A przynajmniej trzeba spróbować.
@revente: Jeżeli nie robi tego bezprawnie tylko z mandatem danym mu przez społeczeństwo to jest to demokratyczne. Tu nie rozchodzi się o PiS tylko że ludzie nie są w stanie zaakceptować czym tak naprawdę jest demokracja i gdy nie działa tak jakby tego chcieli to jest "łamana". Taka bezmózga idealizacja demokracji która w głębi rzeczy prowadzi prawie zawsze do degeneracji społeczeństwa jaką teraz widzimy o czym już pisał Platon ponad 2
@szczurek_87

i w zasadzie nic nie mogę zrobić. Jedyne co to pójść na wybory.

Eh, smutno mi w sumie… :/


biedactwo prawie 40 letnie nie wie co może więcej zrobić i przyszło zapłakać na wykop XDDDDDD

zapisuj się do partii i działaj, przelewaj maksymalną kwotę na kampanię, zostań działaczem społecznym, jest wiele możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli nie robi tego bezprawnie


@Parmenides69: Nie można zmienić konstytucyjnych ram państwa nie mając większości konstytucyjnej. Nie #!$%@?.

To co robi Pis to bezprawny zamach stanu poprzez ominięcie konstytucji.

A jedynym degeneratem jesteś tutaj ty. Wplatasz idee których sam nie rozumiesz żeby racjonalizować pospolite bandyctwo.
@revente: Sądzę że akurat o teorii i filozofii politycznej mam jednak nieco większe pojęcie niż jakiś nabuzowany chłopek-roztropek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście że można póki nikt za głośno nie krzyczy, dobrym przykładem tego jest chociażby popierana przez "demokratyczną opozycję" ustawa o wywalaniu ludzi z ich domu przez policję bez prawa do procesu, ustawa o sądach administracyjnych przepychana przez PiS + opozycję którą UE przysłała czy chociażby
@Parmenides69: I gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o prawie konstytucyjnym to wiedziałbyś że poza preambułą, prawie każde słowo ma dość precyzyjne znaczenie ukute przez orzecznictwo TK, naukę i spuściznę historyczną.

Polecam podręczniki do tej dziedziny. Ja kilkanaście lat temu uczyłem się z tego napisanego przez Garlickiego. Zdałem nieźle więc polecam.
No i właśnie wychodzi jesteś zdegenerowanym idiotą, bo to co jest bandyctwem a co nie, określa prawo. W tym wypadku prawo konstytucyjne. A nie "teoria i filozofia polityczna".


Widzę jeszcze gorzej nabuzowany i skonfundowany. To co jest faktycznym prawem określają ludzie którzy posiadają siłę - prawo bez (absolutnej) siły za nim stojącej jest niczym więcej niż pobożnym życzeniem, co na przykład pokazał Covid gdzie papierek jedno a rzeczywistość coś innego. "Prawo międzynarodowe"
@hansschrodinger: @Precypitat @missioncritical @ImperatorPL @szasznik @revente

Dostałem 6 komentarzy, każdy z nich dosłownie opisuje to samo, więc odpowiem jednocześnie wam wszystkim drogie niewyedukowane jelenie. Wszyscy przekłamujecie rzeczywistość, bo mam tak wmówiła opozycja i EU, że to co odwala się w polsce jest niedemokratyczne. Użyłem zwrotów demokracja i wybory demokratyczne. Demokracja to w przenośni wrzucenie kartki do urny co próbujecie przekłamać, wybory demokratyczne to takie które są powszechne, bezpośrednie, tajne, równe, proporcjonalne
@wygazowane_piwo: nie masz pojęcia o demokracji, definicje jak z rosji putinowskiej, co już napisałem. Jesteś doskonałym przykładem homo sovieticusa, którego wytresowali do znoszenia buta na mordzie, co jest typowe dla całej rzeszy tępych polaków, którzy (jak też już napisałem) nie mają pojęcia na czym polega system, do którego bardziej cywilizowani ludzie próbują ich wychować. Mam tylko nadzieję, że nawet tak beznadziejne przypadki da się naprostować, na razie po prostu zalecam powrót
@wygazowane_piwo: no wybory mają być równe, a tobie się wydaje, że partia używając całego aparatu państwa do prowadzenia kampanii wyborczej dba o równość tych wyborów? Aleś łyknął pisowską narrację po same bile! Jeszcze młotek niewyedukowanie zarzuca, a sam ewidentnie spał na WOSie w zawodówce XD.
Widzę jeszcze gorzej nabuzowany i skonfundowany. To co jest faktycznym prawem określają ludzie którzy posiadają siłę - prawo bez (absolutnej) siły za nim stojącej jest niczym więcej niż pobożnym życzeniem, co na przykład pokazał Covid gdzie papierek jedno a rzeczywistość coś innego. "Prawo międzynarodowe" to też dobry przykład, w szczególności gdy łamie jest potężne militarnie i gospodarczo państwo.


Nie odkrywasz ameryki. O to mi właśnie chodzi. Żeby PiS, czy ktokolwiek inny tego