Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programista15k czy macie w swoich umowach na b2b zapis, ktory gwarantuje minimalną ilość godzin w miesiącu? Moja kontraktornia znowu odwala szajs i przerwa pomiędzy jednym projektem, a drugim będzie trwać 3 tyg, a płacić za to pewnie nie będzie komu. To normalne w tym biznesie czy januszerka? Ta niepewność zaczyna mi działać na nerwy.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
@mirko_anonim: Wszyscy którzy rozliczają sie godzinami nie mają takiego zapisu(ale zachecam o negocjowanie), tylko firmy które płaca za cały miesiąc płaca za ławkę. To jest jedna z podstawowych rzecyz o których osoby podpisujące takie kontrakty nie myslą, bo jest okres wypowiedzenia dwustronny ale nie dociera do nich ze przez czas trwania umowy (i wypoiwedzenia) mozna nić nie zarabiać
ja jak pracowałem przez kontraktornie to nie miałem takiego zapisu ale jak zdarzył się przestoje to miałem płacone za 8h pracy dziennie. Myślę, że to było w miarę uczciwe podejście.
@villager: wałków haha, wszyscy by chcieli mieć przywileje z UoP i podatki z B2B, oczywiście bez żadnego ryzyka :) Plus oczywiście jak pracownik składa wypowiedzenie to jego okres wypo nie dotyczy, dobrze że to wariactwo w IT się kończy...
@villager: jakbyś miał "przyjemność" zatrudniania programistów to sam byś zobaczył jaki to jest rak. Umowa b2b to umowa b2b, a większość oczekuje zapisów o gwarantowanym urlopie + zerowa odpowiedzialności.
@mirko_anonim: ja omijam kontraktornie szerokim lukiem. Przecież to jest coś analogicznego jak praca w Holandii przez polskie biuro - nie ma pracy to siedzisz na mieszkaniu. A co do firm niekontraktorni to zawsze pytaj na rekrutacji czy szukają programisty na pełny wymiar pracy, jak powiedzą że tak to powinni się zgodzić na taki zapis w umowie, jak się nie zgodzą to żółta lampka. Ja mam w umowie zapis że muszę przepracowac
@cyjannn: akurat pewnie pierwszy jesteś który próbuje wrzucać jakieś chore zakazy konkurencji do umów "b2b", a nie chcesz płacić ludziom za czas który zarezerwowali żeby dla ciebie pracować i odrzucili inne zlecenia
@cyjannn: zrozum że gotowość do natychmiastowego podjęcia zadań to również coś za co należy się zapłata i jest to w biznesie bardzo powszechne. a ty sobie ubzdurałeś jakąś definicję b2b z dupy po to żeby #!$%@?ć ludzi na kasę na prawo i lewo i nie ponosić żadnej odpowiedzialności