Wpis z mikrobloga

My, niżej podpisani, [..] niniejszym zgodnie wyrażamy szczerą wolę poddania naszego życia prywatnego i publicznego panowaniu Chrystusa Króla Polski oraz opiece Jego Najświętszej Matki, Królowej Korony Polskiej.

@otsutsuki: panowanie Jezusa w życiu publicznym to coś więcej niż "ceremonia intronizacyjna" w obecności 6k osób
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: terroryści z ISIS zapewne używali takich samych argumentów wprowadzając prawo szariatu.

Polska jest krajem świeckim i większość ludzi nie chodzi do kościoła (ostatnio ISKK pisał coś o 40%) więc jakiekolwiek pomysły fundamentalistów religijnych nie można nazwać rozsądne.


@krytyk__wartosciujacy: porównywanie chrześcijan do terrorystów z ISIS, którzy zabijają "niewiernych" xD ale fikoł. Maryja już dawno została koronowana oficjalnie na "królową Polski" i zmieniło to coś w twoim życiu? Ktoś
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: problemem, jeszcze, nie jest skala (tu się zgadzam), ale sam fakt mieszania polityki i "religii".
I tu się to niczym od terroryzmu islamskiego nie różni.
Chcesz cytat jednego z sygnatariuszy konfederacji gietrzwałdzkiej o "wolności słowa" lub innego o "batożeniu gejów" zamiast kamienowania?
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: problemem, jeszcze, nie jest skala (tu się zgadzam), ale sam fakt mieszania polityki i "religii".

I tu się to niczym od terroryzmu islamskiego nie różni.


@krytyk__wartosciujacy: typie. Znasz chociaż trochę polską historię? Wiesz jaką religia odgrywała rolę w państwie podczas zaborów, obu wojen i czasów PRL? Podpowiem, że bardzo ważną. O ile nie jestem za tym, żeby struktury jakiejkolwiek religii miały wpływ na władzę, to nie wiem, w czym widzisz przeszkodę, żeby jak ktoś wierzy w Jezusa jako Syna Bożego, mógł go nazwać oficjalnie królem Polski. Jest to we wszelkiej mierze inne od terroryzmu islamskiego, gdzie wiara, a raczej jej wypaczony obraz, kształtuje każdy aspekt życia i nikt nie ma tam innego wyboru. Zastanów się kilka razy zanim napiszesz takie brednie oderwane od rzeczywistości.

Chcesz cytat jednego z sygnatariuszy konfederacji gietrzwałdzkiej o "wolności słowa" lub innego o
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: mam wystarczająco dużo lat, by wiedzieć, że pomysły jednego człowieka potrafią zniszczyć wieloletnią "tradycję".
Wątek jest o tym, że Konfa z pewnością nie jest "najbardziej rozsądni z całej tej bandy popaprańców" lecz wręcz odwrotnie, jest nierozsądną bandą popaprańców.
A co do kościoła.. fakty są takie, poparte np. statystykami ISKK, że Polska nie jest krajem katolickim a jedynie krajem, w którym kościół ma bliskie związki z władzą. Młodzi ludzie nie boją się już ognia piekielnego i mają w nosie bajdurzenia starych, bezdzietnych dziadków. Mówienie, że kościół ma zasługi jest faktem, ale historycznym i teraz wyciąganie łapki po grunty i bonifikaty przypomina BLM - bo 200 lat temu przywieźli statek murzynów, to teraz klękaj.

Wspomniałeś Brauna, bardzo dobrze. Ziomek zaczyna każde wystąpienie od "Szczęść Boże". I niech tak sobie mówi. Czekam teraz na posła muzułmanina, który zacznie każde wystąpienie od "Nie ma boga prócz Allaha a Mahomet jest jego prorokiem".
Braun chce zerwać konkordat, bo jego postanowienia są mniej.. ortodoksyjne niż jego i cała
  • Odpowiedz
A każdy fundamentalizm jest zły i nie zamierzam o tym dyskutować


@krytyk__wartosciujacy: Już pomijam nazywanie wszystkich w Konf fundamentalistami i te apokaliptyczne wizje o tym jak to zamienią całe państwo w Kalifat Katolicki - jaką partię w takim razie popierasz w tych wyborach? Bo KO i Lewica to fundamentaliści lewicowi (przywileje kobiet, prawo o wywalaniu mężczyzn z domu za oskarżenie, "believe all women", suwak kandydatów, LGBTQ+ i ta całą mistyczna
  • Odpowiedz
@Parmenides69: jestem z radykalnego centrum więc nie ma dla mnie idealnej partii. Partie skrajne odpadają, więc wybór mam, choć niewielki.

"Fundamentalizm" lewicowy skończy w stylu get woke, get broke, ale jak pokazuje przykład znajomych, prawicowych, głęboko religijnych (kościół domowy i takie tam), posyłają dzieci na studia na zgniły zachód, więc ja się nie boję.
No bo przecież nie posłali by dzieci, żeby je tam zelgiebetowali czy coś.
  • Odpowiedz