Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czasami mam nadzieję, że potężna sztuczna inteligencja przyszłości będzie mieć zdolność "odtwarzania" ludzi na podstawie dostępnych danych. Z tego względu chcę przechować gdzieś próbki swojego DNA (odtworzenie biologicznego bliźniaka), a następnie wiele danych dotyczących moich wypowiedzi, wspomnień, preferencji, zdjęć i filmików z przeszłości. Być może zaawansowana AI byłaby je w stanie wykorzystać w taki sposób, że poczułbym, iż zostałbym przywrócony do życia, a następnie mógłbym poddać się powolnej, stopniowej przemianie w dużo lepszego człowieka?

Czy macie jakieś rady dot. tego, jakie dane zbierać, jak je przechowywać, i jakie instrukcje zostawić po sobie?

#filozofia #transhumanizm #ai #sztucznainteligencja #przyszlosc #futuryzm #nauka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czasami mam nadzieję, że potężna sztuczna int...

źródło: cubicle-beam-FEATURE

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
zaawansowana AI byłaby je w stanie wykorzystać w taki sposób, że poczułbym, iż zostałbym przywrócony do życia


@mirko_anonim: A jak chciałbyś to poczuć w momencie kiedy twoje ciało nie będzie żywe? Jeśli kiedyś będzie taka technologia, to będzie ona służyła tylko wygenerowania wrażenia realności na osobach obcujących z takim tworem AI, to ciągle będzie model przewidujący jaka byłaby twoja reakcja na dane pytanie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz