Wpis z mikrobloga

@SzaryKoniecPrzyprawy: chuopy pomogą ci zdiagnozować problemy np w autyzm ale potrzebuje informacji czym siem zajmujesz gdzie pracujesz jaką skończyłeś edukację czy potrafisz mówić płynnie i nie masz z tym problemów
Jak nie masz dużych problemów z mówieniem spółgłoski,samogłoski wyklucza to autyzm jedynie asperger ale to lekkie spektrum autyzmu
@trinty: A czy orientujesz się może czy jak miałam diagnozę fobii społecznej to mam szanse dostać diagnozę autyzmu/aspergera ? Psychiatra kiedyś u mnie zdiagnozowała fobie społeczna, ale na wizycie nie powiedziałam jej całej prawdy, bo się wstydziłam i stresowałam i robiłam wszystko by jak najszybciej wyjść z gabinetu.
prawda mi tak psycholoszka mówiła nie można mieć diagnozy autyzmu np w ADOS-2 jak się ma zaburzenia osobowości


@trinty: Nie prawda, jest na odwrót, autyzm wyklucza zaburzenia osobowości. Przy czym teoretycznie nie można wystawić diagnozy zaburzeń osobowości bez diagnozy autyzmu, no ale cóż.
@laverne00: Tak, osoby z autyzmem często wykazują fobię społeczną. Pytanie po co ci ta diagnoza? Nie ma leków/terapii specjalnie pod autyzm. O dostaniu renty (która i tak jest żałośnie mała) to nawet nie ma co marzyć, trzeba by się było #!$%@?ć latami bez żadnej pewności czy się uda.
@donaldJretard: chciałam zrobić diagnozę tylko z powodu własnej ciekawości, zawsze mnie zastanawiało dlaczego całe życie się tak dziwnie zachowuję, inaczej niż inni ludzie. Jedyna rzecz która mnie powstrzymuje przed pójściem na taką diagnozę to strach ze ktoś się o tym dowie albo że w czymś mi to przeszkodzi (chociaż nie wiem czy to możliwe).
@laverne00: Generalnie nie wiem jak to jest z prywatnymi diagnozami, czy ta informacja potem trafia do jakiejkolwiek publicznej bazy danych, ale jeśli tak, to może przeszkodzić: jeśli będziesz potrzebować przeszczepu to będziesz niżej na kolejce priorytetów. Niektóre kraje nie pozwalają d nich wyemigrować jeśli masz zdiagnozowany autyzm. Możesz znaleźć info na necie.
@donaldJretard: a to o tym nie słyszałam i jak trochę szukałam to nie mogłam znaleźć takich info w necie. Chociaż bardziej chodziło mi o to czy taka diagnoza może przeszkodzić np w znalezieniu jakiejś lepszej pracy, wzięciu kredytu itp.