Wpis z mikrobloga

Na rynku poweruserow telefonów z Androidem w Polsce, po oficjalnym wejściu na nasz rynek Google z Pixelem, pozostałe marki mam nadzieję, że obumrą.
żenuje mnie, że nawet tak wielcy gracze jak Samsung wszelakie updatey, nawet do flagowcow, udostępniają z wielki czasowym poślizgiem.
jak Google z Pixelem wejdzie na Polski rynek, to następnym moim telefonem zapewne będzie Pixel.

#android #samsung #googlepixel #bezpieczenstwowsieci
  • 20
via Android
  • 0
@Riquele
ha, ja też sobie z 9 miesięcy temu kupiłem Samsunga (s21 fe 5g). telefon generalnie świetny, ale opóźnienia w updejtach mnie wnerwiaja.
jasne jest, że klienci z masowego rynku nie dbają o szybkość dostarczania łatek do bugów. ale ja akurat jestem troszkę bardziej świadomym użytkownikiem, i chciałbym mieć telefon, który nie ma dziur bezpieczeństwa.
po prostu na telefonie nie mam tylko katalogu z memami, ale mam tam aplikacje bankowe, prywatną pocztę,
via Android
  • 0
@Riquele ja jestem za stary na zabawy z rootowaniem.
oczekuje smartfona, który na bieżąco ma aktualizacje, w momencie kiedy pojawia się luka.
dlatego czekam, aż Google oficjalnie wejdzie na polski rynek z Pixelem.
@Adaslaw: kurła, a ja pierwsze co robiłem po zakupie każdego telefonu to blokada jakichkolwiek aktualizacji, bo mi się układy pozmieniają / ikonki / inne duperele i później pół roku się przyzwyczajam do następnych, a wtedy już kolejna aktualka wychodzi, bezpieczeństwo nie obchodziło mnie w ogóle xd jakie włamania, jakie hacki, panie, a na co to komu...
via Android
  • 0
@zoob3r3k trochę nie wiem o czym bredzisz :)
ja robiłem aktualizacje na wielu telefonach i nigdy nie spowodowało to zrujnowania ikon na desktopie lub innych drastycznych zmian :)
@PurpleHaze @Adaslaw Tak się składa że Google powoli ale sukcesywnie rozszerza mocno o nowe kraje wsparcie w raz z premierą kolejnych modeli, a już wyciekła lista nowych krajów z premierą ósemek. Polska zostaje ostatnia z krajów które nie będzie jeszcze miało wsparcia w Europie, więc logicznym jest że następnym etapem będziemy my. Wiec najpewniej wraz z 9 lub nawet 8a będziemy mieli oficjalna dystrybucję.

Nie mniej nie zmienia to faktu, że poza
@PurpleHaze Pixel 6 - wsparcie w 12 krajach, Pixel 7 - wsparcie w 17 krajach (poszerzone o kraje skandynawskie Holandię), Pixel 8 - wsparcie w 21 (dodają Austrię, Szwajcarię, Belgię oraz Portugalię). Także LOGICZNYM JEST że aktywnie prowadzą ekspansję na kraje europejskie i tak się składa że zostało już niewiele które pozostało. Wprowadzenie VoLTE oraz 5G jest tego zapowiedzią.
@Ceedzik: stawiam dolary przeciwko orzechom, ze w PL nie bedzie google store, ani zadnej oficjalnej dystrybucji jeszcze dlugo dlugo.
Jestesmy dla googla murzynowem i wyrobnikami, niczym wiecej. To jest dokladnie taka sama sytuacja jak chociazby z nintendo.