Wpis z mikrobloga

#pracbaza #pracait #pytaniedoeksperta #kiciochpyta Od razu zaznaczam, że robię równolegle research na własną rękę, ale póki co widzę głównie materiały marketingowe od Intela i trochę przestarzałych informacji, zatem zapytam tutaj:

Czy oprócz klepaczy stronek są tu jacyś inni eksperci IT?

Próbuję ustalić, czy technologia Intel vPro (AMT) pozwoli mi na zdalną instalację systemu operacyjnego i grzebanie w BIOS na komputerze wyposażonym w obsługujący ją hardware. Nie mam pewności co do tego pierwszego, to drugie wydaje się możliwe.

Ktokolwiek używa, ktokolwiek wie? : )
  • 6
@mirkw88d: To też się wypowiem :) Na współczesnym sprzęcie serwerowym (takim sprzed powiedzmy 10 lat i mniej, od Della/HP/Lenovo) możesz sobie włączyć KVM po IP, który robi dokładnie to samo co normalny KVM - czyli podpinasz się po VNC na odpowiednim porcie i widzisz to samo co byś widział na monitorze, możesz normalnie pisać na klawiaturze (mysz pewnie też działa, ale nie korzystałem nigdy :)). Można normalnie pogrzebać w BIOS, można
@mlotkowy: Dzięki wielkie, mordo! Będę się próbował bawić i kombinował, jak to całe KVM przez IP odpalić i jakim softem. Jedno narzędzie polecane w materiale na oficjalnej stronie Intela utraciło już wsparcie, więc będzie wesoło. Ja dość nowy w te klocki i dostałem poważnego questa.
@mirkw88d: Nie ma sprawy :) Z narzędzi potrzebujesz jakiś dostęp do konsoli AMT (nie wiem czy webowa Ci wystarczy, IMHO powinna - porty 16992/16993 o ile pamiętam). Tam sobie wyklikujesz konfigurację - szukaj czegoś w stylu "remote desktop", "remote access". W konfiguracji włącz KVM i opcję "all ports", to da Ci dostęp z normalnego klienta VNC typu tightvnc/realvnc na porcie chyba 5900? (domyślny port VNC, popraw mnie jak się mylę :)).Zostanie
@mlotkowy: O panie, jaka padaka z próbą aktywacji tego szajsu. Niby to logicznie z poziomu Windows widzi AMT, natomiast na BIOS nie widzę jakichkolwiek opcji dla AMT. Za to z trzeciej strony mogę wejść to MEBx i nadać hasło.