Wpis z mikrobloga

@voov100 to kwestia tego, że ta skala powinna być liniowa a nie eksponencjalna/logarytmiczna. 5 jest po środku, czyli gra jest średnia, ani zła ani dobra. 7 to już gra dobra. 10 to arcydzieło i takich tytułów powinno być tylko kilka w historii. Za młody jestem żeby pamiętać lata 90 ale odrazu widać że z tą skalą obecnie jest coś nie tak jak widzisz opinie 5 i to jest słaba gra wg niektórych.
@TypowyNalesnik: Ch.. z tymi ocenami. Lepiej samemu sprawdzić i ocenić, albo porównać do tych na steamie.
Pelno teraz sprzedawczykow co za pare szekli dadza 10/10, albo 1/10 tylko dlatego ze nie dostali wczesniej gry za free.
O ocenach graczy na meta nawet nie bede pisac
@keeper772 zgodzę się, że większość recenzentów i też zwykłych ludzi ma problem ze skalą, ten sam problem występuję też przy filmach, muzyce i innych ocenianych rzeczach, ludzie tak naprawdę często oceniają zero-jedynkowo, a używają do tego kilkustopniowej skali. Ale grafika OPa nie ma sensu, bo ten sam problem występował zawsze, wystarczy przejrzeć Metacritic, który działa od grubo ponad 20 lat, w latach 90. i na początku XXI wieku to jeszcze więcej tych
@TypowyNalesnik: ja to widzę tak - po co grać w jakieś gry 5-6/10 jak się szuka perełek 8-10. Stąd zawód jak trafiasz na te pierwsze. I dlatego 6 pomimo bycia powyżej niby przeciętnej to jest słabe. Tak samo mam z filmami, chce oglądać takie którym dałbym przynajmniej 7. 6 to zapychacz czasu a wszystko poniżej żałuje że zobaczyłem bo szkoda mojego czasu