Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czołem wykopki. Zakup mieszkania 50m tuż tuż, stan deweloperski, stąd potrzeba wykończenia i wyposażenia. Rozglądam się jak to ugryźć i sam już nie wiem za co się chwycić. Brać gotowca bez AGD i RTV czy wziąć wykończenie od deva bez kuchni i potem szukać majstrów do pojedynczych prac?
Na jaki wydatek się przygotować? Widzę, że często przewija się cena 3k/mkw. Pierdoły typu rolety, żyrandole itp. moę sobie dokupić później, nie musi być wszystko na już.

Oczekuję, że nie będzie to jakieś padło, bajery i luksusy mi nie są potrzebne myślę tylko czy warto dorzucić deskę zamiast paneli, blat kamienny do kuchni.
Z mebli na wymiar garderoba, kuchnia, łazienka, szafa do sypialni. Z mebli wolnych narożnik, łóżko z materacem. Stół i krzesła, biurko i krzesło do kompa. Nie wiem czy nawet czy będę brał TV, bo póki co nie oglądam. Może jeszcze jakieś szafki, ale z tym się nie pali, zobaczę co będzie potrzebne i zawsze można dokupić.

Może ktoś polecić firmę z Krakowa, która zrobi to solidnie i nie zedrze ze mnie do kości?

#nieruchomosci #wykonczenia #mieszkaniedeweloperskie #urzadzajzwykopem #krakow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@Krs90: no nie wiem, patrząc po tym jak niektórzy deweloperzy oddają mieszkania to po ich ekipie raczej spodziewałbym się oszczędności gdzie się da. I wolałbym patrzeć na ręce januszexa niż mieć to w pakiecie z mieszkaniem. A przecież wiele rzeczy może wyjść po czasie.

@mirko_anonim podpytaj znajomych/rodziny, może sąsiadow jesli juz sie wprowadzili o polecenia kogoś i uderzaj w ten sposób. Choc mojemu znajomemu trafił się mega gosc z flixly za
@Wychwalany: ale jak to się ma do mojego komcia? :) Jak OP z oszczędności położy panele, a potem się namyśli, że jednak chce parkiet (a kto by nie chciał;)), to będzie żałował, że przez te początkowe oszczędności musi rozwalać sobie życie w domu.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Krs90: Od deva jest bez kuchni, musiałbym i tak wynająć kogoś dodatkowo. Meble na wymiar, montaż zlewu, baterii. Choć moze sam bym sobie zamontował, ale nie mam absolutnie żadnych narzędzi poza śrubokrętem xD
Za to widzę, że są firmy, które będą w stanie zrobić to co dev + kuchnia + meble. Jeszcze pomogą odebrać mieszkanie. Podejrzewam, że biorąc właśnie taki pakiet wyjdzie taniej niż wykończenie od
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @herbatananoc: W domu rodzinnym mieliśmy kładzioną mozaikę dębową i jakoś się przeżyło. Aczkolwiek jak nie podbije to mocno kosztów to nie będę sie zastanawiał.

@Just_Jump Nie jest to moje marzenie bo Strefa Cegielnia 450k za niecałe 50mkw, ale to jedyna racjonalna opcja w takich pieniądzach. Zresztą na więcej przy obecnym #!$%@? mnie nie stać, choć mam 200k, max zdolnośc w bk2%, to wolę większe mieszkanie na