Wpis z mikrobloga

Ceny m/m maj: 0.0%
ceny m/m czerwiec: 0.0%
ceny m/m lipiec: -0,2%
ceny m/m sierpień: 0.0%

Skumulowana inflacja za ostatnie cztery miesiące: -0,2%. Deflacją zwana.

Dlaczego zatem pani Tyrowicz chce podnosić stopy procentowe, kto mi wytłumaczy? :) Czy jest jakakolwiek przesłanka, skoro od kilku miesięcy mamy zastój, a nawet minimalną deflację?

#ekonomia #gospodarka #inflacja
  • 18
@TypowyZakolak: serio odpal sobie wykres inflacji m/m i przeanalizuj, zamiast dywagować. Inflacja ma minima lokalne zawsze w okolicach lipca i drugi raz lekko spada w okolicach stycznia. Nie musi spadać cały koszyk, wystarczy, że spadaja większość/produkty o największej wadze. Dla chętnych możesz sam zrobić model inflacji skorygowany o sezonowość, to nic trudnego, uczą tego na 2-3 roku ekonomii.
@TypowyZakolak: bo taka dyskusja nie ma sensu. To tak jakbym miał wytłumaczyć jak działa (podkreślam, nie co robi, tylko jak działa) mój kod który pisałem pół roku, osobie, która nie wie czym jest klasa. Nie da się, najpierw taka osoba musi poznać podstawy programowania, a na to już nie mam ochoty, bo to nie dyskusja w której ja też mogę się czegoś dowiedzieć, tylko lekcja.
Sezonowość serio to wyjaśnia.


@EconomicDisruption: no i styka.

Ale mówić komuś, że wiedza z trzeciego roku roku studiów licencjackich to są podstawy... To trzeba być studentem magisterskich. ;) A jeśli już te studia skończyłeś, to coś mało je cenisz, skoro uważasz, że aż do trzeciego roku robiliście coś, co każdy bez studiów powinien wiedzieć.