Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym was prosić o radę, który z poniższych laptopów wybrać do pracy z powerbi, system erp oraz Cadem. Budżet do 11k.
- Dell Precision 3581 - i7 13700h, RTX-A1000
- Lenovo thinkpad p16s - 17-1260p, t550.
Może ktoś używa, któregoś z powyższych laptopów i napisze co i jak. Proszę o pomoc i dziękuje.
#laptopy #laptop #pracait #pcmasterrace #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@reflux144: Mam aktualnie P15gen2 i jest spoko, ale za drogi do możliwości, palcuje się w #!$%@? i bateria... bez szaleństwa, 1,5h podziała przy normalnym użytkowaniu (net itd).
Jak wychodzi dell - tego nie wiem.
Oba zacne, jednak przy tych cenach warto ponarzekać
  • Odpowiedz
@reflux144 mierzyć co do stopnia nie mierzyłem ale tak. Jak da turbo to włącza się odrzutowiec, w trybie normalnym jest jak zwykły laptop. Ogółem wszystkie w tej klasie są raczej głośne.
Jedna rzecz - jest cholernie ciezki i upierdliwie zmarnowany potencjał rozmiaru - tzn ekran jak w latach 90 duża ramka. Jest to frustrujace jak za tem hajs xD
Ale matryca całkiem dobra, bardzo dobre kąty.
Ciekawe jak OLED by sobie poradził (niektore delle napewno mają)

Podsumowując tylko mogę ostrzec ze to jest przewartościowany sprzęt. Tak jak napisali wyżej - to nie jest to samo co kiedyś a gustuje w
  • Odpowiedz
@reflux144: posiadam Dell Precision 3581
Nie jest głośny, w sensie rzadko mi osobiście się włącza tryb turbo, ma i7 i 64 albo 32GB RAMu takze chodzi bardzo przyjemnie.
Jeśli chodzi o jego jakość wykonania to tragedia w porównaniu do np. macbooka. Po prostu plastic is fantastic. Ekran nie wiem czy to wina mojej sztuki czy taka technologia wykonania, ale jeśli przez 2 minuty przykładowo go zostawię na jakimś jasnym/jaskrawym obrazie
  • Odpowiedz
@reflux144: z HP prawie wogole nie mialem stycznosci wiec ciezko mi sie wypowiadac. Intela na 100% bym nie bral.

P16s wyglada calkiem spoko. Mialem kupowac T16 z tym prockiem ale gdzieś ostatnio zniknęły sztuki w. sensownych cenach.

P16s AMD user for 3 months now, using linux only. Will list impressions in no particular
  • Odpowiedz