Wpis z mikrobloga

@majkel88 z Panem rentierem umowę podpisujesz na rok, łatwiej jest spłacić roczne lub kilkumiesięczne zadłużenie u wynajmujacego niż hipotekę nieopłacona przez taki sam okres czasu lub dłuższy
- A CO JAK PRZYJDZIE KRYZYS I STRACISZ PRACE???

- A CO JAK ZACHORUJESZ???


@majkel88: to Państwo pomoże a ludzi0m ciułającym żeby kredo nie brać #!$%@? do dupy standardowo. #!$%@?ąc były kierownik w robocie to samo mówił, że kryzys a tu robota pewna i żebym został no ale zaryzykowałem i #!$%@?łem i zarabiam 1000 euro więcej dzisiaj.
@majkel88 Nie słyszałeś o problemach rentierów z eksmisją? Teraz jeszcze p0lka powie, że rentier ja popchnął i ma zakaz zbliżania sie do własnej własności.
@majkel88: ogólnie sam wynajem nie byłby zły ALE:
1. W Polsce najem to całkowita patologia (wolna amerykanka)
2. Najem jest dużo droższy niż kupno na własność
3. Wynajem drożeje w czasie, a kredyt nie (kupno mieszkania na własność blokuje cenę - od tego momentu inflacja gra na korzyść).

Gdyby najem był tani (tak jak na zachodzie), to spoko - ma to sens. Ale w Polsce najem to jest najgorsze co
@majkel88: spróbuj przekazać swoje mądrości Irlandczykom lub Hiszpanom w 2009 roku XD
Problem pojawia się wtedy kiedy tracisz prace razem z innymi ludźmi. W takim klimacie nieruchomości tanieją, a Ty zostajesz z długiem którego nie spłacisz sprzedając nieruchomość - tego się ludzie boją.
Ja jeszcze miałem wątpliwości co do zmienności stopek bo przewidywałem ich wzrost, ale o tym lepiej nie wspominać, co? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@majkel88 wszystko zależy od perspektywy.
W momencie gdy tracisz prace będąc bezdzietnym singlem czy tam będąc w parze mieszkającym na wynajmie, to zawsze możesz spakować graty i gdzieś wyjechać za pracą - inne miasto lub zagranica. Innymi słowy jesteś elastyczny, dopasujesz się. Państwo cie rucha? Sayonara.

Mając kredyt, jak stracisz pracę to jesteś w czarnej dupie bo wyjechać i coś zmienić jest ciężko. Dlatego rząd tak ciśnie by zakredytować młodych bo wtedy