Wpis z mikrobloga

xD firma "porobiła cięcia", wywalili typa i mam wziąć jego 80% projektów. O podwyżce standardowo cisza.

Ktoś powie "chyba cię porąbało" - otóż nie, wezmę wszystko co się da.

A potem, po miesiącu dam wypowiedzenie xD

I niech pozostały w firmie typ przy tym siedzi.


@tellet: masz ty serce człowieniu? chcesz żeby janusz nie miał na ratę lyzyngu i wakacje na kanarach? jak ty możesz sobie spojrzeć w lustro
że po podwyżkę idę raz


@tellet:

W takiej sytuacji, to nawet raz jest za dużo.
Przecież to nie są głupie osoby (tak zakładam) i one wiedzą, ze chcą zrobić ciebie w konia. Jeżeli w takiej sytuacji nie oferują jakichkolwiek pieniędzy - choćby głupie 15-25% do pensji, to mają cię za nic i liczą, że zrobią kasę twoim kosztem.

Wolę zmieniać pracę, niż chodzić po podwyżkę. Nie wychodzę na tym jakoś tragicznie.
@LifeReboot: ahhh, bo Ty chyba założyłeś, że rzucę papierami nie mając nic nagranego, tak?
Nieee, tak robią tylko ekonomiczni imbecyle albo desperaci.
Jest natomiast różnica między pasywnym szukaniem pracy, a nie szukaniem w ogóle. O aktywnym poszukiwaniu czyli właśnie jak "zostajesz się na lodzie", nawet nie wspominam.
Natomiast rozpoczęcie czytania wpadających na LI ofert, a czasem być może nawet napisanie "dle beki" jakiejś oferty na wystawione ogłoszenie, do tej pory zawsze
@tellet „i inne obowiązki zlecone przez pracodawcę” i essa #!$%@? formułka dzięki której dojebia ci więcej roboty bez płacenia więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tellet:
Czyli lepiej sie zwolnić, niż poprosić o podwyżkę? Aha
Inna sprawa, że jeżeli będziesz nadal robił swoim tempem, to to, że masz wiecej projektów niczego nie zmienia, i tak zrobisz ile zrobisz. Więc teoretycznie nie ma podstaw do podwyżki, co najwyżej wzrośnie presja na ciebie, że się nie wyrabiasz. Ale masz argument, dlaczego tak się dzieje.
Chyba, że chcesz jakos #!$%@?ć w robocie 2x szybciej i oganiesz wiećej (
@text: generalnie to ludzie nie są w stanie w dłuższym terminie robić na 100%. jeśli to jest januszex to będzie presja robiona na oba tematy i w takim przypadku dochodzi do tego, że ludzie czują się nie pewnie i robią za darmo po godzinach...
Najlepsze co można zrobić to zacząć szukać innej pracy, w tym samym czasie zobaczyć jak sytuacja się rozwija i potem są 2 opcje. Albo przedstawiasz, że teraz
„i inne obowiązki zlecone przez pracodawcę” i essa #!$%@? formułka dzięki której dojebia ci więcej roboty bez płacenia więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Rain_: Ta formułka nie ma żadnej mocy prawnej. Moc mają tylko wyszczególnione zadania, na które się godzisz w umowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Formułka istnieje tylko po to, by straszyć nią niezorientowanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Tytanowy_Lucjan Zrobisz więcej bez wynagrodzenia, to taki #!$%@? Ci potraci z wypłaty, bo nie wykonujesz obowiązków. IMO OP słusznie planuje, choć na jego miejscu powiedziałbym pracodawcy, co mnie boli. Zmieni się, to się zmieni, a jak nie, to #!$%@? z firmy i elo. Niech se sam robi projekty.
  • 0
@Tytanowy_Lucjan Ty, no przecież to samo napisałem. Przeczytaj mój ostatni post dalej niż do pierwszego przecinka. Napisałem, że IMO dobrze robi, CHOĆ POWIEDZIAŁBYM PRACODAWCY , CO MNIE BOLI. Sam OP napisał, że jebnie robotą po miesiącu, więc jest na to czas.
@Del: Jak można powiedzieć, że dobrze robi skoro będzie pracował więcej za frajer? Nawet jak mu od razu wygarnie?

To jest głupie. Albo kasa za dodatkowe obowiązki od razu albo wywalone jajca i robię to co mam w mojej (a nie zwolnionego kolegi) umowie.
  • 0
@Tytanowy_Lucjan To już jest jego sprawa. Ja bym pewnie zrobił inaczej, począwszy od nagrania szefowi. Z resztą, co żeś się tak mnie uczepił. Kloc się z OPem, bo ja nie mam humoru. Przedstawiłem, co o tym myślę.