Wpis z mikrobloga

Mało tego. Kto wymyślił, żeby po pięknym okresie 100% home office wracać do biura pracować w open space to cwel do kwadratu


@Maly_Jasio: Jak to, nie chcesz wstawać 1,5-2h wcześniej by zapieprzać do biura, żeby potem nic nie zrobić, będąc cały czas odrywanym od roboty na ołpenspejsie i chodząc "hehe na fajka" nawet jak nie palisz bo czemu nie / na kawę co półgodziny?
O ty nieproduktywny assecie.
taki mam zamiar


@bacaa90: wszyscy tak mówią, a potem siedzą kilka lat xD A management się cieszy, że miał rację.

łatwo powiedzieć. (...) Jak trzeba będzie to będę chodził (...)


@Maly_Jasio: i tak to wygląda w rzeczywistości.

Wiedzą, że mogą zrobić cokolwiek, bo i tak się nie chce zmieniać, niewygodne, wyjście ze strefy komfortu, lepsze znane gówno niż nieznane dobro, taka mentalność niewolnika.

Jakby szef kazał ci myć swój samochód
Gdzie masz tą granicę?


@mk321: Granicą był mój #!$%@? przełożony z poprzedniej firmy. Debil i psychopata w jednym. Wystarczyło popracować z nim 2 miesiące, żeby mnie zmusić do zwolnienia. Więc jakieś granice mam, ale nie jest nią ograniczenie HO, przykro mi.
wszyscy tak mówią, a potem siedzą kilka lat xD

Jakby szef kazał ci myć swój samochód to też byś to robił? Bo w sumie to nie jest takie ciężkie, trochę ruchu, fajnie popatrzeć na drogi samochód. Jak będzie trzeba, to będę mył, korona mi z głowy nie spadnie.


@mk321: oho, widzę że mamy do czynienia z samiczką alfa, batem na pracodawców, młotem na korporacje, wojownikiem klawiatury. Musisz mieć niezwykle silną psychikę.
@LZBNZ ostatnio byłem u klienta na Węgrzech (właściciel jest duński) i szczerze mówiąc przeżyłem szok. Oprócz open spejsa, do którego już i tak jestem przyzwyczajony :
- w biurze postawione 'phoneboxy' służące do wideokonferencji
- skandynawski system pracy na stojąco - o dziwo, wierząc pracownikom, nieporównywalnie wygodniej (Biurka regulowane) i lepiej 'na plecy'

Ktoś z was może się spotkal/ pracował w taki sposób?
@sayda wszystko zależy jakim jesteś typem.
Przez okres covidovy w naszej firmie wprowadzili ho 1/1 czy tam 1/2 ( tydzień w domu/ tydzień praca) - w związku z regulacjami covidowymi w przypadku zachorowania pracownika i przymusowej kwarantannie współpracowników.

Bezpośredni kontakt ze współpracownikami w mojej branży ułatwia pracę, ale produktywność na ho i w biurze w moim przypadku była taka sama ( pomijając kwestie technologiczne, które utrudniały pracę na ho).

Dlatego osobiście wolałem