Wpis z mikrobloga

Przypominam też że decyzją naszego niesamowitego rządu podwajamy kurła wydatki na zbrojenia, co jest nam w tym momencie absolutnie niepotrzebne, ale taka jest fanaberia prawicowych polityków. Kupa kasy zostanie przepierdzielona, deficyt budżetowy wywali w kosmos, bezpieczeństwo kraju w ogóle nie wzrośnie. Za to będziemy mieli w cholerę biedy i inflacji, będzie można nią rzucać na przeciwnika.

#ekonomia #gospodarka #wojsko #inflacja #nieruchomosci #gielda
  • 35
  • Odpowiedz
@mickpl bieda i inflacja bierze się z rozdawania, nie wydawania. Nie bardzo wiem jak doszedłeś do wniosku, ze jest nam to niepotrzebne, zwłaszcza że od dwóch lat mamy wojnę zaraz za granica, a białoruskie loty zapuszczają się co raz głębiej. Możesz mi to jakoś rozrysować, żebym też zrozumiał?
  • Odpowiedz
  • 175
@mickpl Chcesz mieć zagraniczne inwestycje w kraju to musisz zadbać o bezpieczeństwo, przekaz o zbrojeniach idzie w świat. Inwestorzy będą na to zwracać uwagę.
  • Odpowiedz
  • 10
@budzy: Jesteśmy w NATO i mamy amerykańskie bazy. Żaden ruski tu nawet pół stopy nie postawi, bo NATO to jest potworna siła z prawdziwymi kamizelkami na żołnierzach, a nie wypchanymi kartonem XD Rosja wytrzymałaby może ze 2 tygodnie takiego starcia i wbijalibyśmy flagę na budynkach w Petersburgu.

Nie lekceważę potrzeb armii, ale wszystko z głową i rozłożone w czasie. Podwajanie wydatków w tym momencie to szaleństwo. Rozumiem, że się zafiksowali
  • Odpowiedz
@mickpl fajnie, że masz większego brata, czy nawet kolegów, ale to sojusz nie polega na przygarnianiu słabych, tylko wspólnym go wzmacnianiu. Dlatego NATO jest silne. Z drugiej strony, to mam spore wątpliwości patrząc na historię, czy pomoc nie skończyła by się znowu na zrzuceniu ulotek. Nie raz na umowach z zachodem wychodziliśmy jak Zabłocki na mydle.
  • Odpowiedz
  • 5
@budzy: Panie, ale to nie druga wojna i era kolonialna. Mamy globalną gospodarkę i wszystkie kraje NATO łączą interesy. Intel stawia u nas fabrykę, Toyota montuje samochody gdzieś na Litwie. Tu nie byłoby zmiłuj, jakiegoś dostarczania sprzętu czy wideokonferencji tylko poderwanoby F-16 z połowy Europy i ruscy nie doszliby nawet do Białegostoku XD
  • Odpowiedz
@mickpl: Ruscy od półtorej roku nie mogą dać sobie rady z Ukrainą, a mieliby brać się za kraj należący do NATO - i niby dlatego potrzebne nam jest zbrojenie się na rekordową skalę i wielomiliardowe zakupy. Strach pomyśleć, jakie wały będą odchodzić przy okazji tych transakcji i ilu znajomków się utuczy. No ale to w naszym kraju stało się normą - "wydawać kasę, nieważne ile - jakoś to będzie, a
  • Odpowiedz
Chcesz mieć zagraniczne inwestycje w kraju to musisz zadbać o bezpieczeństwo, przekaz o zbrojeniach idzie w świat. Inwestorzy będą na to zwracać uwagę.


@ryfke: i zamiast wybrać spokojną Europę środkową gdzie nie ma absolutnie żadnych zagrożeń wybiorą Polskę bezpośrednio graniczącą z Rosją bo se kupimy dużo czołgów? XD

Inwestorzy będą też zwracać uwagę że trzeba będzie też to wszystko utrzymać i państwo zamiast inwestować w linie kolejowe będzie musiało serwisować
  • Odpowiedz
  • 1
@Morf Jakoś Intel podjął decyzję o budowie swojej fabryki pod Wrocławiem, a nie w Czechach już po wybuchu wojny. Może właśnie dzięki rozbudowie armii.
  • Odpowiedz
co jest nam w tym momencie absolutnie niepotrzebne


@mickpl: To jest nam właśnie bardzo potrzebne. Mimo tego, że jesteśmy w NATO. Tylko powinno być to robione przez ostatnie 20 lat, a nie teraz na wariackich papierach.
  • Odpowiedz
@mickpl chcesz pokoju, szykuj się do wojny. Stare jak świat i prawdziwe. Wolę być uzbrojony niż nie. Wolę mieć coś w razie „w” niż liczyć na innych. Ale to tylko ja i moje widzimisię, ale naprawdę wydaje mi się, że rozsądniej jednak mieć te armie niż nie.
  • Odpowiedz
@budzy: troche to przypomina kupowanie respiratorow, maseczek i preparatow ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale luz splacimy te pozory bezpieczenstwa wyzszymi cenami wszystkiego bo widac jeszcze jest za tanio by uruchomic zwoje mozgowe spoleczenstwa
  • Odpowiedz
@ProofOfConcept możesz mi jakoś przybliżyć podobieństwo tych sytuacji, bo chyba nie ogarniam moją głową. A co do drugiej części, to czy Ty naprawdę uważasz, że są wysokie ceny, bo PiS #!$%@? je na maseczki i respiratory, a tak to by te pieniądze jakoś magicznie obniżały ceny? Chciałbym skumać Twoją wypowiedź.
  • Odpowiedz
@mickpl: zapomniałeś dodać ile można nakraść lub rozdać swoim, bo wydatki na zbrojenie są poza kontrolą budżetu( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla branży budowlanej da jakiś impuls, rozbudowa jednostek i zakupy zbrojeniowe wymagają też przygotowania odpowiedniej infrastruktury, tj. inwestycji budowlanych
  • Odpowiedz
@budzy: tak:
- kupowanie na gwalt po zawyzonych cenach czesto niedzialajacych produktow wtedy, dla porownania te czolgi K2 zeby miec cokolwiek tu i teraz, czy samoloty bez offsetu za kilka lat
- co do drugiego patrz szerzej - po apogeum pandemii co wprowadzono? obnizke podatkow? reforme sluzby zdrowia? nie - Polski Lad skladka 9% do gory, wcale nie znalazlo to odbicia w cenach - kazdy wzial na klate, tak patriotycznie
  • Odpowiedz