Wpis z mikrobloga

W środę byłem na rozmowie o prace w trakcie, której zaproponowano mi prace. Od razu się zgodziłem bo warunki mi odpowiadały. Gdy wczoraj powiedziałem szefowi, że zmieniam prace to zaproponował mi awans i jeszcze lepsze wynagrodzenie. Czy jeżeli nic nie podpisałem a jedynie słownie zgodziłem się w środę na podjęcie zatrudnienia podczas rozmowy o prace to jest to w jakiś sposób wiążące? #pracbaza
  • 64
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl: Nie daj się wrobić mireczku, skoro obecny szef musiał mieć dopiero nóż na gardle w postaci odejścia, żeby zaproponować Ci podwyżkę, zamiast wcześniej Cię docenić, to #!$%@? warta taka praca. Zresztą już za dużo czytałem tu historii o tym, że szefowie się "jednak rozmyślali" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl: zmieniaj. jeżeli dostajesz dopiero coś na twarz jak 'zagrozisz' że odejdziesz to to nie jest dobre zarządzanie.

Zresztą - nowa praca to nowe pole do popisu. No i dopiero zaczynasz z jakiegoś pułapu :).
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl: Też tak zrobiłem, zostałem w obecnej firmie zamiast iść do nowej i teraz żałuje. #!$%@? obowiązków a chciałem z tej firmy uciec bo atmosfera się robiła słaba. Teraz jest jeszcze gorzej XD lekcja życia
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl: nie daj się zwariować. Jeśli faktycznie jesteś przekonany, że dostaniesz ten awans i odpowiada Ci to bardziej niż zmiana roboty to bym się nie przejmował zdaniem mireczków tylko zadzwonił do tych, z którymi się dogadałeś i powiedział jaka jest sytuacja, że dziękujesz bardzo, ale jednak zostaniesz w aktualnej firmie (kto wie, jak naprawdę się spodobałeś to może jeszcze podbiją stawkę :)).
Takie 0 zaufania może i sprawi, że rzadziej
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl: nie jest. Jak kiedyś szukałem pracy to byłem w różnych miejscach.. no i jedna przeszedłem rekrutacje testy.. dostaje sms-a że jestem zatrudniony i podpisać umowę.. a tego samego dnia dostałem telefon z innej firmy, że jest wolne miejsce i czy jestem chętny. zgodziłem się a tamtym odpisałem z jakąś ściemą że musiałem za granice wyjechać xd no nie fajnie z mojej strony, ale trudno. No wziąłem lepszą ofertę.
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl: Nigdy. Nie. Przyjmuj. Kontroferty .

A to, że na samej rozmowie zaproponowali pracę to też jest dziwne, chyba że praca typu "przyszedł trzeźwy i punktualnie na rozmowę, to bierzemy".
  • Odpowiedz