Wpis z mikrobloga

@Glimpse0fTheFuture: Kurcze, nie jestem pewien czy w czystym G2 tak było, ale weź sobie zwój przemiany, przebiegnij do Gestatha (tego myśliwego w GD który siedzi na dordze do kamiennego smoka), i przeklikaj z nim dialogi, powinien ci powiedzieć kto robi zbroję z pancerza pełzacza. I potem jak masz płytki, to idziesz do Wilka, i masz zbroję o poziomie tej ciężkiej strażnika prawie kompoletnie za free, jedynie musisz znać wydobywanie płytek.
@bary94pl: Nie opłaca się z tego co sprawdziłem. Najpierw muszę wydać punkty umiejętności by móc wydobywać płytki, później i tak muszę Wilkowi zapłacić 1500 sztuk złota za zrobienie pancerza, a sam pancerz z płytek pełzacza jest słabszy od ciężkiej zbroi strażnika (screen). One są sobie równe jedynie w Nocy Kruka. Ciężka zbroja jest wart 1000 sztuk złota więcej, ale fajniej wygląda i ma lepsze statystki.
Pobierz Glimpse0fTheFuture - @bary94pl: Nie opłaca się z tego co sprawdziłem. Najpierw muszę ...
źródło: gothic
@Glimpse0fTheFuture: Nie nie, Wilk daje ci ją kompletnie za free, to co pisze w informacji na panelu z boku, te 1500 to jest wartość kupna tej zbroi, czyli teoretycznie tyle by kosztowała ona jak byś chciał ją kupić od jakiegoś kupca w mieście poprzez handel. W praktyce żaden kupiec nie ma jej w sprzedaży, ale ta wartość jest podana i tak.
Jedyne co musisz, to faktycznie znać wydobywanie płytek. A sama
@Glimpse0fTheFuture Wilk robi za darmo zbroję. Za 1500 zł byś mógł odkupić od innego sprzedawcy, gdyby tak się dało

Generalnie to lepiej zrobić speedrun 2R. Jeżeli chodzisz odpowiednimi ścieżkami, to będziesz musiał walczyć ze stworkami głównie typu wilk czy krwiopijca. A zaraz i tak cię czeka kariera paladyna
@Glimpse0fTheFuture: Jak grasz bez Nocy Kruka to się nie opłaca, w NK zawsze ją kupuję przed pójściem do Jarkendaru, jednak do Górniczej Doliny idę wtedy tylko po tę zbroję i runę teleportacyjną do zamku, nawet nie rozmawiam z Garondem, kupuję tylko zbroję i idę robić zadania z dodatku. Ta zbroja razem z pasem straży daje naprawdę solidną ochronę.
@HumanBeing: też to zauważyłem, jest łatwiejsza, ale chyba jednak nie 10x. Zawsze domyślnie grałem z dodatkiem więc chciałem zobaczyć jak się gra bez. Broń może być słabsza, ale jednak zbroja jest dla mnie ważna do płynnej gry, w skórzanej zbroi długo bym w górniczej dolinie nie pociągnął nie mówiąc już o łażeniu w łachach skazańca ( ͡° ͜ʖ ͡°)