Wpis z mikrobloga

Niebawem zaczynam pierwsze jazdy na kursie kat A, na jaki model kasku powinienem postawić w budżecie powiedzmy do max 2k PLN? Oczywiście interesują mnie kaski integralne. Nie jest to pytanie co macie i czy wam to pasuje, tylko jak byście mieli do przeznaczenia 2k na ten cel w tym momencie to za jakim konkretnie modelem byście się rozglądali.
#motocykle
  • 34
@Ulfric_Stormcloak: sam jesteś marketing. To jaka sile musi wytrzymać zapięcie reguluje norma i każdy kask musi ja spełniać. DD wytrzymuje więcej, ale mikrometrycznie wytrzymuje kilkaset kg. Przyczep sobie kilkaset kg do głowy i zobacz co się stanie i podpowiem, ze to nie zapięcie puści pierwsze ;)
Zapinanie DD jest dużo mniej wygodne i bardziej czasochłonne i tyle.
@Amenotejiikara: dlatego ja nie kumam kupowania HJC, one nie są w sumie tańsze, na pewno nie są lepsze, więc po co? Ja zaczynałem jak ty - najpierw prawko i podstawowe ciuchy. Mam więc dlatego 5 par rękawic (dopiero przy 3 parze wydałem więcej i mam normalne), 3 pary butów (te pierwsze - Shimy - się rozpadają od patrzenia) itd. Nie warto oszczędzać, nie warto kupować pseudo polskich marek robionych w Chinach,
@apee: wole bazować na wiedzy i doświadczeniu specjalistów ¯\(ツ)/¯

A jeśli chodzi o użytkowanie, to dla mniej nie ma żadnej różnicy w czasie, jeśli chodzi o obydwa rozwiązania.

Może masz zbyt niski poziom zdolności motorycznych?
@xede: cofam swoje slowo to bylo rpha70 bo z blenda :D
@amath: wiem porabalem modele :D wczorja rozmawiajac z kolega sie skapnalem a dzisiaj wszedlem naprawic swoj blad

ogolnie to hjc ma dobra jakosc do ceny
@Amenotejiikara mialem i hjc i shoei dla mnie nie ma duzej roznicy, natomiast znaczenie ma czy kask jest sportowy czy turystyczny. Dobierz do motocykla odpowiedni model ma to znaczacy wplyw na odczuwalne turbulencje, wentylacje i ukladanie sie wiatru. Kaski sportowe powinny byc mocniej pochylone w dol zeby dzialaly optymalnie i nie sprawdzaja sie tak dobrze na motocyklach z bardziej wyprostowana pozycja. Z cenami kaskow to jest tak ze RPHA11 to odpowiednik x-spirit
@Amenotejiikara rpha11 to kask typowo sportowy a NXR to kask sportowo-turystyczny. Gt-air to bedzie kask bardziej turystczny od shoei. U kazdego producenta na stronie bedzie to okreslone dla oferowanych kaskow.
@Amenotejiikara: Mam GT-Air 2 do nakeda. Jak kupiłem go w kwietniu na początek kursu - to ledwo wciskałem go na głowę i zawsze podwijały mi się uszy. Obecnie od 1,5 miesiąca śmigam nim dzień w dzień do pracy i w koło komina (zrobione około 4k km w kasku) - stwierdzam że mogłem wziąć rozmiar mniejszy - bez kominiarki jest już luźny na polikach i lata na boki. W kominiarce jest git.
@Ulfric_Stormcloak: Przecież Shoei NXR2 zjada na śniadanie tego HJC z pękającymi szybkami i bez najnowszej homologacji XD
@Amenotejiikara NXR2 nadaje się do turystyki o ile kupisz sobie szybę fotochromatyczną/przyciemnianą (nie ma blendy). Mimo wszystko polecam ten kask jedynie na sporta. Jeśli masz okrągły kształt głowy to Shoei nie będzie dla Ciebie zbyt wygodny.
@Amenotejiikara: z tego co wiem to wszystkie Shoei są bardziej na owalny kształt głowy. Jak przymierzysz to policzki będzie Ci wciskać, że aż będziesz czuł zęby - to normalne i to nie znaczy że kask jest za mały - po 2 miesiącach się rozejdzie. Jednak jeśli będzie Cię cisnąć na skroniach, czubku głowy itp. to znaczy że kask jest dla Ciebie za mały albo nie pasuje do Twojego kształtu głowy.
@Ulfric_Stormcloak: miałem HJC, znajomi mieli, znajomi sprzedawcy również mają wyrobione zdanie. Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości jest okej, ale w tych pieniądzach można wybrać lepiej.