Wpis z mikrobloga

Niebawem zaczynam pierwsze jazdy na kursie kat A, na jaki model kasku powinienem postawić w budżecie powiedzmy do max 2k PLN? Oczywiście interesują mnie kaski integralne. Nie jest to pytanie co macie i czy wam to pasuje, tylko jak byście mieli do przeznaczenia 2k na ten cel w tym momencie to za jakim konkretnie modelem byście się rozglądali.
#motocykle
  • 34
@Amenotejiikara: arai albo shoei, szukaj na stronach zagranicznych (polecam championhelmets.com) bo jest dużo taniej niż u nas. W tej cenie spokojnie ogarniesz Shoei NXR2 albo GT-Air2. Arai sensowny to RX7 (głośny) albo Quantic (też głośny ale mniej). HJC i podobne wynalazki przy obu się chowają. Ale generalnie bez przymierzenia najpierw w sklepie nie kupiłbym kasku - musi dobrze siedzieć na głowie.
@wiktorbo:

Shoei NXR2 albo GT-Air2

Z tego co widzę to faktycznie te dwa idzie znaleźć na tej stronie poniżej 2k, ten pierwszy na allegro widzę w podobnej cenie ale tylko rozmiar M a nie chcę jeszcze zamawiać dopóki nie ogarnę jaki rozmiar potrzebuję

HJC i podobne wynalazki przy obu się chowają

czemu? myślałem że HJC chyba jest dość renomowane, koledzy wyżej @Ulfric_Stormcloak @xede @amath polecają.

@ja_tu_tylko_na_moment

Zależy jaki motor

na egzaminie
@Amenotejiikara: słuchaj, w Polsce renomowana i polecana jest Shima i Rebelhorn ( ͡° ͜ʖ ͡°) dla mnie Arai, Shoei to są pewne synonimy jakości. Rozmawiam ze znajomymi, którzy mają HJC (nie wiem jakie modele, bo mnie to troche wali) i to się wizjer w trakcie jazdy zamyka przy prędkości (ja mogę lecieć z otwartym), to jakieś części się zużywają i wiecznie na gwarancje wysyłają (fakt, uznane są).
@Amenotejiikara: cokolwiek z blendą i ECE22.06. I pomysł czy chcesz zapięcie mikrometrycznie czy DD. Mnie DD #!$%@?, a wszyscy polecają (chociaż mikrometrycznie wytrzymuje takie obciążenia, ze predzej głowę Ci urwie niż zerwiesz zabezpieczenie).
W budżecie 1000+ cokolwiek kupisz to będzie tak samo bezpieczne. Później dopłacasz tylko za markę, wagę i decybele.
HJC i podobne wynalazki przy obu się chowają


@Amenotejiikara: jak ktoś pisze taką rzecz, to oznacza że nie ma zielonego pojecia o sprzęcie :p

zarówno HJC jak i SCORPIO to renomowane marki :p Jakby się "chowały" jak to opisał, ten osobnik wyżej, to nie odnosiłyby takich sukcesów.

Prawda jest taka że SHOEI to motocyklowy odpowiednik Appla :p Bardzo dobry sprzet, ale przy innych bardzo dobrych sprzętach, różni się już tylko ceną.
(chociaż mikrometrycznie wytrzymuje takie obciążenia, ze predzej głowę Ci urwie niż zerwiesz zabezpieczenie)


@apee: marketing
DD jest jedynym słusznym rozwiązaniem a każde inne powinno być zabronione :p

Znam ludzi co twierdzą że tanie tekstyle są porównywalne jakościowo do skór :p No jakoś po szlifach tego nie widać.
Ludzie mają różne opinie. Doświadczenie później weryfikuje.
@Ulfric_Stormcloak: no i dlatego mam iPhone -bo to najlepszy sprzęt tak samo jak kaski Arai/Shoei. Dziwnym trafem na wyspie Man jak są wyścigi to na oko 90% osób ma Arai/Shoei kaski ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziwne, że tam nie wiedzą, że hehe, można taniej i tak samo dobrze.
@Ulfric_Stormcloak: akurat argument z applem moim zdaniem nie trafiony bo ios a android to dwie różne bajki ale wiem co masz na myśli.
Między HJC RPHA 11 polecanym wyżej oraz Shoei NXR2 polecanym przez kolegę nielubiącym HJC jest 100zł różnicy. Na co miałbym w takim razie postawić skoro jednak ceną tak się nie różnią?

pamietaj, na początek przygody powinieneś mieć jak najbezpieczniejsze ubrania

wiem, dlatego postawiłem na taki budżet na kask,