Wpis z mikrobloga

Nie było, nie ma i nie będzie lepszego sposobu zdobycia łatwych pieniędzy niż wynajem mieszkań. Na swoim przykładzie:

W wieku 19 lat otrzymałem mieszkanie 30m2, które rodzice kupili mi z powodu pójścia na studia abym nie musiał wynajmować i płacić komuś. Lepiej płacić własną ratę niż cudzą.

W wieku 24 lat kiedy skończyłem studia mieszkanie było spłacone więc kupiłem inne większe (68m2) a tamto puściłem na najem aby najemca spłacał mój nowy kredyt (z własnych pieniędzy robiłem tylko nadpłaty)

W wieku 30 lat otrzymałem w spadku mieszkanie po dziadkach (130m2 w kamienicy ale za to w centrum Wro), do tego spłaciłem moje drugie mieszkanie. Kupiłem kolejnego nierucha: praktycznie pół piętra (apartament 170m2) w nowym wieżowcu na ostatnim piętrze z widokiem na całe miasto i wszelkimi bajerami (taraso-ogród na dachu, wjazd windą prosto do mieszkania itp). Oczywiście rata kredytu jest kosmiczna (prawie 15k miesięcznie) ale w sporej części spłacam ją trzema wynajmami za łącznie ok. 10k/mc (a więc realnie płacę 5k)

Podsumowując: w wieku 30 lat mieszkam sobie na 170 metrach w penthousie w centrum miasta płacąc względnie niską ratę jak na aktualne SP a za kilka lat będę posiadał 4 nieruchomosci o aktualnej wartosci przekraczającej 6 mln PLN więc teoretycznie nie muszę już nigdy pracować. Tak trzeba żyć. Z fartem mordeczki i pamiętajcie aby terminowo opłacić odstępne swojemu landlordowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 41
  • Odpowiedz
jesteś świadomy tego, jak budowało się domy za komuny? Szło się do Castoramy i kupowało materiały?


@miekki_am: a co to ma do rzeczy? Wtedy brakowało materiałów, teraz brakuje pieniędzy. Wtedy kradło się materiały, teraz pieniądze. Ale mentalność się nie zmieniła. Nadal jedyne co powstrzymuje większość społeczeństwa od egoistycznych czynów, to strach. O moralności nie ma mowy. Dlatego zawsze będzie potrzebny bat.
  • Odpowiedz
od rodziców dostalem tylko wklad (wtedy ok. 12 000). Chcialbym przypomniec ze moje nieruchomosci są warte 6 000 000


@kukold: Ta i potem jako student nadpłaciłeś ten kredyt w parę lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@miekki_am: mogłem, zresztą długo myślałem nad tą opcją, ale jednak zdecydowałem się na sprzedaż z kilku powodów:
1. Kredyty nie są złe, ale na krótki okres i akceptowalna kwotę. Jeżeli miałem spłacać mieszkanie przez 20 lat i oddać bankowi 3x tyle co pożyczyłem,w sytuacji, gdy nie było takiej potrzeby, to byłoby to po prostu nieopłacalne, nawet gdy większość raty splacalby najemca. Zresztą wiadomo, że w tym kraju najem to loteria. Poza
  • Odpowiedz
@kukold no #!$%@? też bym miał lekkie życie jak bym nie musiał spłacać własnego lokum żeby nie mieszkać pod mostem. Nie wszyscy dostają za darmo dwa mieszkania synek.
  • Odpowiedz
O #!$%@? a ja w wynajmowanej kawalerce 29 metrów i bez pracy, zapewne niedługo pod most i na sznur( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kukold: Zazdroszczę, rata 15kPLN to kredyt na jakieś 2.5 mln, żeby jakikolwiek bank udzielił takiego kredytu zarobki netto na etacie to muszą na poziomie 60kPLN miesięcznie, brutto ponad 100kPLN. Na działalności przy 25% branych pod uwagę przy ryczałcie to jakieś 240kPLN netto.
  • Odpowiedz
@kukold zapomniałeś koleś dopisać że te mieszkania na kredyt to kupowałeś w Simsach a tymczasem dalej dzielisz pokój z siostrą i jej chłopakiem bo w kuchnioprzedpokojosalonie śpią rodzice. A to wszystko na 40m2
  • Odpowiedz
Nie ważne czy ten wpis to zarzutów czy nie. Ale niedługo trzeba się będzie wstydzić ze się dostało coś od rodziców którzy ciezko pracowali aby dzieciom było lżej w życiu i coś im przekazać w spadku czy jeszcze za życia. Ja #!$%@?, jak kogoś stać kupić dziecku to kupi i nawet 3 mieszkania. Życie nie jest sprawiedliwe, ale wylewanie żali na wykopie ze ciebie nie stać i wogole #!$%@? tych co dostali
  • Odpowiedz