Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki:)
Kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo? Pieszy idący po chodniku czy żółty samochód skręcający z drogi podporządkowanej na drogę główną? Nie ma tam przejścia dla pieszych a włączanie się do ruchu również to nie jest przecież:
"Włączaniem się do ruchu nie jest zatem np. wjeżdżanie na drogę główną z drogi podporządkowanej, czy ruszanie po zaświeceniu się zielonego światła." https://motofakty.pl/kodeks-drogowy-zasady-wlaczania-sie-do-ruchu/ar/c4-16269809

#prawojazdy #przepisydrogowe #drogi #skrzyzowanie #motoryzacja #polskiedrogi #pierwszenstwo
Pobierz zbysze_kk - Cześć Mirki i Mirabelki:)
Kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo? Pieszy ...
źródło: skrzyżowanie
  • 41
Odnosi się do zachowania przed i na przejściu.


@WonszWykopowy: taki #!$%@?. znalazłeś prawko w czipsach, co?
Art. 26.2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Zatem dla kierującego jadącego tzw. drogą podporządkowaną, który dojeżdża do skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem również i ona jest drogą poprzeczną. Podsumowując, pieszy ma zawsze pierwszeństwo na skrzyżowaniu, jeśli przechodzi
@WonszWykopowy: wieczorem wyślę Ci nawet fotę z podręcznika od prawka. może warto przypomnieć sobie co nieco z kursu? dlaczego jako pieszy nie chcesz znać swoich praw?
art 26 mówi o skrzyżowaniu. i też reguluje kwestię pierwszeństwa. nie ma wzmianki o tym że obowiązuje to na skrzyżowaniu z sygnalizacją, to byłby dopiero absurd.
art 26 mówi o skrzyżowaniu. i też reguluje kwestię pierwszeństwa. nie ma wzmianki o tym że obowiązuje to na skrzyżowaniu z sygnalizacją, to byłby dopiero absurd.


@Wredna_pomarancza: Tak samo jak nie ma wzmianki że obowiązuje na skrzyżowaniu bez przejścia - co definiuje art. 13 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I co teraz? Dokładnie symetryczna sytuacja.
A właśnie, co Twoim zdaniem w takim razie w sytuacji ze skrzyżowanie z
@Wredna_pomarancza: Ale co ma Twoja hierarchia do tego, jeśli pieszy w przypadku braku przejścia nie ma w ogóle żadnych znaków?
Piszesz jakieś absurdy, a hipotetyczna sytuacja jest dokładnie taka sama - imo w tym wypadku światłą definiują pierwszeństwa, a pieszy nie ma żadnych.
@WonszWykopowy: jeśli pieszy nie ma dla siebie sygnalizacji, to w kontekście przepisów, które przytoczyłam, w którym momencie złamałby przepisy przechodząc przez skrzyżowanie? pamiętaj też, że to że ma pierwszeństwo, nie upoważnia go do wtargnięcia pod pojazd, ale to też obowiązuje (powiedzmy) na przejściu dla pieszych.
@Wredna_pomarancza: Przytaczanie dyskusji na wykopie chyba nie jest poważnym argumentem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ale nawet jeśli dla Ciebie jest - to pytanie dotyczyło czy można przechodzić - i jak ktoś napisał, można pod warunkiem ustąpienia pierwszeństwa wszystkim pojazdom i opowiedziało się za tym sporo osób ;)
@WonszWykopowy: całkiem sporo osób na wykopie nie wie o swoich prawach. sam widzisz wyniki ankiety, większość nie wie o tym, że w ogóle można to bezkarnie zrobić (Ty na początku też), już mniejsza z pierwszeństwem.

słuchaj ja tego naprawdę nie piszę złośliwie. ja po prostu daję przepisy, przecież nikt nie każe Ci z nich skorzystać. ale tu nawet kolega wrzucił link dla branżowego artykułu, który potwierdza istnienie czegoś takiego.

ja jedyne
@zbysze_kk @WonszWykopowy @kikiton A ja wam powiem, ze KOCHAM te transparentne #!$%@? przepisy, które są zmieniane z dupy, bez szerokich OFICJALNYCH kampanii informacyjnych… a potem dziw się ze nie wiadomo o #!$%@? chodzi…

Interesuje mnie, czy w innych krajach tez jest taki prawny #!$%@?? (Ktoś wie z doswiadczenia?) (tylko przepisy ruchu drogowego) i czy dostęp do oficjalnych interpretacji i materiałów „edukacyjnych” jest lepszy niż u nas w tym bagnie zwanym wielgą Bolzgą
ja jedyne co mogę, to jeszcze podrzucić stronkę z tego podręcznika, co byś wiedział jak się kształci kierowców.


@Wredna_pomarancza: A co pieszym do tego? xD Pieszy nie musi znać kodeksu. On po prostu przejdzie, bo nie ma przejścia a kierowca i tak ma na niego uważać. Ten przykład jest zasadniczo bezsensu (poza egzaminem), bo pieszy nie wie czy może czy nie.
@Wredna_pomarancza: LOL twoja nieznajomość praktyki prawa jest porażająca. I ty próbowałaś mnie z tydzień temu pouczać xD

No to czekamy aż ciebie ktoś rozjedzie albo ty kogoś, bo "miałaś pierwszeństwo" xD

Typowa oznaka wchodzenia w mierność. Słuchaj się lepiej doświadczonych kierowców
@WonszWykopowy

Przytaczanie dyskusji na wykopie chyba nie jest poważnym argumentem ( ͡° ͜ʖ ͡°).


Ale nawet jeśli dla Ciebie jest - to pytanie dotyczyło czy można przechodzić - i jak ktoś napisał, można pod warunkiem ustąpienia pierwszeństwa wszystkim pojazdom i opowiedziało się za tym sporo osób ;)


Nie, nie wszystkim. Pojazd skręcający w drogę poprzeczną musi przepuścić pieszego idscego po jezdni, na którą wjeżdża. Nie ma znaczenia czy