Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: Z drugiej strony czynsze nie mogą rosnąć w nieskończoność, gdzieś jest granica bólu. Dodatkowo w połączeniu z bk2% i faktem, że nie każdy będzie się łapał na kataster (powiedzmy 1-2 mieszkanie na wynajem) konkurencja może nie pozwolić na bardzo wysokie czynsze, zwłaszcza w przypadku, gdzie liczba najmujących może się drastycznie zmniejszyć po wojnie czy biorąc pod uwagę niże demograficzne idące na studia.
Mimo, że śmieszy mnie gadanie spadkowiczów o tym
@luckylukk: Kurła, znowu minus zniknął i dać nie mogę. G...o znasz się waćpanie na rynku mieszkaniowym a rad udzielasz. Obniżenie cen najmu i mniej pustostanów jest możliwe tylko w jeden sposób: ustawa wg której gdy kończy się umowa to klient opuszcza mieszkanie a jak nie chce to przychodzi policja i wypieprza na bruk. Bez sądów i innych dyrdymałów, tylko na podstawie umowy. Dodałbym internetowy rejestr umów najmu by zabezpieczyć lokatorów przed
@luckylukk: nie mamy nadwyżki mieszkań na wynajem, a lwia część ludzi wynajmujących ma więcej niż 2 mieszkania. Chcesz mieć tanie mieszkalnictwo to trzeba postawić na komunalne jak w Wiedniu, problem w tym, że każdy chciałby tani najem w Warszawie, a nie Pcimiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja też widzę w tym benefity, w końcu reszta Polski mogłaby się rozwinąć, bardzo dobry pomysł
@TwojHimars: no idealny sposób żeby nagonić jeszcze więcej januszerki w mieszkania pod wynajem (najlepiej na kredyt i niech najemca spłaca). Wtedy popyt inwestycyjny wyniesie 100% bo ochrona lokatorów to jedyne co odstrasza te pijawy.
@luckylukk: Żona wynajmuje, połowa znajomych wynajmuje (druga połowa trzyma puste, bo się boi), więc naocznie widzę z jakimi problemami się zmagają. Miesiąc temu zakończyliśmy sprawę z gnojem, na którego nasłaliśmy komornika. 15 tys. zł odzyskane po dwóch latach. Nie potrzebuję gównianych statystyk by wiedzieć jak jest. Z naszej dwójki to sam się z dupy urwałeś.
@1624294678: Tak powstają mieszkania na wynajem, brawo za dojście do tego wniosku. Im więcej "januszy" tym większa konkurencja i niższe ceny. Ochrona lokatorska ogranicza liczbę dostępnych mieszkań i winduje ceny.