Wpis z mikrobloga

@BayzedMan: Mają też podobnie jak Ukraińcy pewną pasożytniczą tkankę społeczną o której niedobra mówić. Pomimo tego że mają węglowodory, rzadkie metale itd to większość ludzi żre gruz i sra za domami. Oligarchom w Rosji do dzisiaj niczego nie brakuje. Diamenty zakazali wywozić chyba dopiero po 18 miesiącach. To jest źydowska wojna, nie pierwsza zresztą. Ukraina to jedyny oprócz Izraela kraj gdzie prezydent i premier są wiadomego pochodzenia.
@Yurakamisa: Owszem ale to też kraj potencjalnie wielu możliwości a wydaje się że tylko daj i daj potrafi mówić bo cały ich majątek zjadła korupcja i oligarchowie. Jedni drugich warci, z tą tylko różnicą że Ukraina żebra u krajów zachodnich a ruskie to już blamaż całkowity i w 3 świecie muszą się ratować...
@docent-hd: Problemem Ukrainy jest to że jest przesiąknięta ruskimi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) lata pod rządami kacapów zrobiły swoje niestety. Jednak i tak są dużo bardziej cywilizowanie niż ruskie. Ukraińcy nikogo atakować nie chcą oraz nie mają zapędów imperialnych. Tak więc jako zachód trzeba ich wspierać w walce z ułomnym państwem.
@SoplicaTadeusz: W tej niby bezpośrednio nic, wybijają się dwie nacje których nie lubię. Pośrednio ponosimy gospodarczo jej koszty + musieliśmy znacząco zwiększyć wydatki na zbrojenia. Do tego jest uznwana za wymówkę dla nieudolności rządzących, podobnie jak inna żydowska wojna ze światem - Covid. Najgorzej było z wojną rozpętaną u nas, w wyniku której najbardziej zyskali ci, którzy dostali w końcu własne państwo.
@Yurakamisa: Zgodzę się że jest/była przesiąknięta ruskimi. Co do ucywilizowania to generalnie są podobne choć np poziomu korupcji jaki jest w Ukrainie to nawet ruscy nie przebijają. Mam osobiste, stosunkowo świeże, doświadczenia z obu tych krajów. O tym czy "trzeba" bezrefleksyjnie, tak jak to było robione do tej pory, wspierać Ukrainę mam coraz mniejsze przekonanie.
@docent-hd: Ukraina to pseudokraj, bez narodu i historii. Pomaganie i patrzenie jak supermocarstwo atomowe, hegemon cywilizacyjny, wybawiciel uciśnionych, nie radzi sobie w wojnie jest warte każdej zlotówki xD
@Yurakamisa: Byłem, płaciłem, a jak zapłaciłem raz to byłem pewien że będzie wszystko załatwione... Byłem też na Ukrainie i płaciłem też na Ukrainie, i tak płacić musiałem w tej samej sprawie nie raz a razy wiele każdemu ch0jwi z osobna a co najlepsze nigdy nie miałem pewności że to za co już zapłaciłem będzie załatwione... Taka subtelna różnica w korupcji pomiędzy tymi dwoma tworami. Jak znasz temat i wiesz realnie o