Wpis z mikrobloga

widzieliście jakie opowieści dziwnej treści tutaj wypisują? xDDD

https://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_history_in_Poland

Wybrane złote myśli:

In 1932, the laws of independent Poland decriminalised homosexuality, which was legal then, but still a taboo. xDDDDDDD

In August 2019, multiple LGBT community members have stated that they feel unsafe in Poland. Foreign funded NGO All Out organization launched a campaign to counter the attacks, with about 10,000 people signing a petition shortly after the campaign launch.

2019 saw a rise of violence directed against Pride marches, including the attacks at the first Białystok Equality March and a bombing attempt made at a Lublin march, stopped by the police.

On 7 August 2020, 47 people were arrested in Polish Stonewall mass arrest. Some of them were peacefully protesting the arrest of Margot, an LGBT activist, while others were passerby xDD


do Polskiego Stonewall daje screenshota.

ODLOT PANOWIE I PANIE, ODLOT
#bekazlewactwa #bekazlgbt #4konserwy
TruskawkaNaTorcie - widzieliście jakie opowieści dziwnej treści tutaj wypisują? xDDD
...

źródło: pol stonwal

Pobierz
  • 105
mam wierzyć w statystyki polskoej policji? xD


@AlexBrown: oho, typowe, nie jest zgodne z narracją więc hurr durr niewiarygodne xD. Weź tam dopisz coś do wikipedii bajkopisarzu albo wypad na reddit, tam się lubicie klepać po pleckach, pisząc o homofobicznej Polsce xD.

Jeszcze dodałeś listę ataków na przestrzeni kilku lat, nosz #!$%@?, za granicą to pewnie nie ma żadnych pojedynczych ataków xDDD
@docent-hd: @TruskawkaNaTorcie @muchatse @K_R_S No dobra, ale tak na poważnie - która z tych informacji jest nieprawdziwa? Choćby jedną podajcie xD

jak mozna dekryminalizowac cos co nigdy karane nie było?


Urojenia, tak to jest, jak wiedzę o świecie czerpie się z memów. Faktycznie, nie powstał POLSKI kodeks karny, który karał za homoseksualizm. Ale równie dobrze można powiedzieć, że przed 1932 roku legalne były masowe morderstwa, gwałty na nieletnich i rozbój, bo
@muchatse iks de, chłopcze, iks de.
Jak wiadomo P0lsza jest najbardziej gay-friendly krajem XD Mamy równe prawa jak w rozwiniętej Europie. Wprowadziliśmy gejowskie małżeństwa wcześniej niż Holandia XD W Warszawie i Poznaniu są gejowskie dzielnice jak w Madrycie XD A nasza policja rzetelnie i skrupulatnie bada przestępstwa i ataki na homoseksualistów XD
Zatem dlaczego każdy jeden woli mieszkać za granicą i skąd ta nienawiść do Polszy, skoro w #tymkraju powinno im być
@AlexBrown: jeszcze więcej powstawiaj słówek typu "polsza", "p0laczki", wcale nie pokazuje to twojego nastawienia, które przez ciebie przemawia, a co za tym idzie, twoje wypowiedzi, wcale nie są tendencyjne pod założoną tezę, panie światowy xD. Nikt nie twierdzi, że jesteśmy najbardziej gay friendly dzbanku, ale dane które przedstawiłeś o niczym nie świadczą ponieważ takie, pojedyncze przypadki zdarzają się wszędzie, niech to do ciebie dotrze xD.

Co i tak nie zmieni faktu,
@muchatse: ale dałem wyżej cytat z tvn który za kolejnym europejskim rapotem mówi
policja 2016 odnotowała przestępstw - 12;
organizacje pozarządowe 25

w 2017 roku odpowiednio było to 5,
zaś organizacje pozarządowe32

w 2018 roku – 7,
zaś organizacje pozarządowe 13
w 2019 - 16,
zaś organizacje pozarządowe 47

cholernie niebezpieczna ta PL biorąc pod uwagę

Według źródeł policyjnych w 2019 roku takich przypadków w Belgii było 163, w Holandii -
@muchatse: @TruskawkaNaTorcie A teraz zachęcam do zapoznania się z raportem, na który się powołujecie. Jest tam napisane jak krowie na rowie, że nie można w jakikolwiek sposób porównywać tych danych między sobą, chociażby ze względu na inną definicję przestępstwa, ale też kompletnie inne sposoby zbierania danych.

W Holandii i we wszystkich krajach zachodnich jest coś takiego jak paragrafy penalizujące mowę nienawiści. Zresztą w Polsce też jest, tylko nie dotyczy osób LGBT.
@muchatse

jeszcze więcej powstawiaj słówek typu "polsza", "p0laczki", wcale nie pokazuje to twojego nastawienia


Jeszcze by tego brakowało, żeby pałał miłością do kraju, w którym mam mniej praw niż reszta społeczeństwa, mimo że dokładam się (w chwili obecnej: dokładałem na szczęście) do PKB jak wszyscy. I w którym dodatkowo grozi mi ryzyko pobicia za coś tak niewinnego jak trzymanie drugiego faceta za rękę, bo jakiś wykolejeniec o sowieckiej mentalności (czyt. większośc społeczeństwa)
@AlexBrown: nie wołaj mnie już do tych swoich chorych wysrywów bo co by się nie wydarzyło, zawsze będziesz miał problem do tego kraju, takim już jesteś człowiekiem, że musi mieć jakiegoś wroga. Nie tęsknimy za tobą i dobrze, że cię tutaj nie ma, nara xD