Wpis z mikrobloga

@SwiatWedlugAndrzeja: Jeśli chcesz diagnozy medycznej to psychiatra jako jedyny ma do tego uprawnienia.
Jeśli chcesz czegoś więcej niż diagnoza medyczna to zdecydowanie polecam poszukanie psychologa klinicznego.
Przeprowadzi wywiad, zrobi baterie testów i otrzymasz "opinię psychologiczną" na piśmie. Zazwyczaj odbywa się to na 2-3 spotkaniach. W opinii znajdziesz coś na kształt szczegółowej diagnozy z zaleceniami co do dalszego postępowania. Dowiesz się co niedomaga, jakie mechanizmy obronne stosujesz i wiele więcej.
Moja
@chimeryczna_chimera Nie, można powiedzieć, że ma się inne zdanie czy używać argumentów. Nie rzuca się #!$%@? i nie wytyka się nic nikomu pisząc na lewo i prawo że gada bzdury ^^

Poważnie uważasz że w taki sposób wytykanie komuś jest normalną rozmową? Szczególnie gdy jeszcze nie masz do końca racji?

Psycholog-diagnosta


Większość zaburzeń psychicznych, z którymi ludzie zgłaszają się do gabinetu specjalisty – np. depresja, zaburzenia lękowe, uzależnienia – jest w stanie
@Czesterek z renta to nie wiem jak dokładnie jest bo nigdy sue nie ubiegałam a to się zmienia co kilka lat. Wiem ze mając grupę niepełnosprawności średnia lub najwyższa to jest szansa dostać ale to trzeba sprawdzić aktualne warunki.
@Czesterek ja dostałam umiarkowany stopień niepełnosprawności na depresje, nie słuchaj ludzi, którzy się nie znają na temacie, bo grupy niepełnosprawności w ogóle nie potrzebujesz do uzyskania renty, rente bez przepracowanych lat możesz uzyskać jeśli zachorowalas do 21. roku życia ucząc się
@SwiatWedlugAndrzeja: Byłem u 3/3 i nic z tego nie polecam. A ci co mowią, że psychiatra diagnozuje to jacyś idioci. On tą "diagnozę" daje na podstawie kilku pytań co ci zada i elo, nic więcej. W taki sposób miałem 4 psychiatrów z różnymi diagnozami na to samo.