Wpis z mikrobloga

@JesteMlodyGzGdyni:

Depresja jest efektem złej pracy mózgu i jeśli się ją przerwie lekami to bywa że człowiek odzyskuje siły i pokonuje problem, wtedy jest szansa, że same leki pomogą, ale jeśli przyczyna depresji dalej istnieje to nie ma szans aby same leki pomogły. Badania są jednoznaczne, że najskuteczniejsze jest łączenie obu metod
@GeraltRedhammer: bo mi leki pomogły dosłownie na pół miesiąca, odzyskałem moje libido które straciłem przez depresje/nerwice, poczułem się bardziej szczęśliwy itp niestety moje szczęście nie trwało zbyt długo bo zaledwie pół miesiąca, czy to oznacza że przyczyna leży w nieupożądkowanych sprawach gdzieś głębiej ?
@JesteMlodyGzGdyni: Depresja prawie zawsze ma przyczynę gdzie indziej. Niezdrowy tryb życia ułatwia jej pojawienie się, ale bardzo rzadko jest przyczyną.

Jesteśmy źle wychowywani i mamy bardzo słaby kontakt z swoimi emocjami oraz niski poziom samoświadomości co czyni nas podatnymi na zapętlenia które prowadzą do depresji.
@Naproksen: Jest to bardziej kwestia definicji ich przyczyny, ale w większość przypadków da się wyleczyć. Co więcej obecnie nerwicę diagnozuje się u 2 % populacji, ale jej warunki spełnia aż 10% tylko u tych 10 jest ona na tyle pod kontrolą ,że za bardzo nie utrudnia życia.