Wpis z mikrobloga

Próbowałem już kilka razy w życiu zostać #programista15k, ale nigdy nie wyszło. Najpierw się chciałem sam nauczyć pythona z kursu na udemi, potem był bootcamp ale strasznie słabo tłumaczyli i zrezygnowałem. No ale jak to mówią do trzech razy sztuka. Doczytałem co i jak i podobno najprostszy język programowania do nauczenia to CSS. Pytanie brzmi czy ktoś poleca tę książkę i ogólnie jak sądzicie, czy ten język to dobry wybór na początek kariery? Ofert pracy widziałem dużo.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #programowanie #css #warszawa
teddybear69 - Próbowałem już kilka razy w życiu zostać #programista15k, ale nigdy nie...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 8
@teddybear69: css to się uczy w podstawówce, żeby dostać pracę to trzeba html, css, js i do tego jakiś framework (react lub vue). Tutaj masz roadmap do zostanie frontend devem: https://roadmap.sh/frontend
Zacząłbym od nauki z tutorialów na youtube. Na tej stronie co wysłałem po kliknięciu w technologię pojawiają się informacje i lista tutorialów. Jeśli jest problem z angielskim to istnieją polskie alternatywy tutorialów które można łatwo znaleźć.
Kolejna rzecz która ci
@teddybear69: Nie każdy ma predyspozycje do zostania programistą, tak jak nie każdy może zostać stolarzem.
Co do pytania - tak jak wspomnieli poprzednicy, CSS to tylko narzędzie jak młotek, które samo w sobie jest niczym. Opanowanie podstaw CSS to kwestia przeczytania dowolnego poradnika w Internecie. Nie ma tu żadnej filozofii, żeby się na ten temat rozpisywać, a doskonalenie do perfekcji sztuki obsługi młotka bez znajomości obsługi innych narzędzi (HTML, JS +