Wpis z mikrobloga

Jak wy ludzie z zaburzeniami psychicznymi pracujecie? Jak wam się udaje? Jak sobie radzicie? Czy wam łatwo jest znaleźć jakąkolwiek pracę? Jak długo udaje wam się utrzymać stała pracę?

Bo dla mnie jest bardzo psychicznie obciążające najdłuższy czas jaki pracowałam to miesiac i później przed dwa lata bałam się wgl gdziekolwiek iść do pracy w tym roku się odważyłam znowu czegoś poszukać co trwało 3 tygodnie w ostatnim tygodniu miałam po co najmniej dwa ataki paniki dziennie, (cały czas będąc tam powstrzymywałam się od płaczu miałam ciągle łzy w oczach a przekraczając brame zakładu najczęściej dostawałam ataku, były się wymioty na tle nerwowym ) tylko po czym poszłam na L4 i już nie wróciłam

#depresja #terapia #psychiatria #psychologia #praca #fobiaspoleczna
  • 61
  • Odpowiedz
@gocha_34 no mam podobnie, miałem fajną pracę gdzie wszyscy po prostu wiedzieli że mam problemy i byli mili, niestety straciłem ja przez zdegenerowanych starych, no ale dla nas to jedyna nadzieja taka praca
  • Odpowiedz
  • 9
@Polnischefuhrer wiadomo że najlepiej jest pracować zarabiać na siebie i być samowystarczalnym, ale jest to bardzo trudne mając zaburzenia psychiczne
Jak skończyłam ta prace ostatnia to Nieironicznie utrzymuje się ze zbierania złomu puszek oraz kasy z Mopsu nie są to kokosy ale stan psychiczny znacznie lepszy, chciałbym pracować jak normik i mieć wywalone w ludzi dookoła
  • Odpowiedz
  • 2
@CoolerHusky znam ten ból niestety i z doświadczenia jak się sama zwolniła teraz to chociaż na psyche tak nie siadło a jak wywalili kiedyś to się czułam że do niczego się nie nadaje
  • Odpowiedz
@gocha_34: Średnio z tymi #!$%@? zwanymi ludźmi wytrzymuje 6 miesięcy, najdłużej wytrzymałem 2 lata. Ogólnie odkładam hajs i do roboty z dnia na dzień nie przychodzę. Odpoczywam z rok, a to podróżuje rowerem, albo pieszo po europie, a to filmy nadrabiam i gdy zaczynam zdychać z głodu wracam do roboty.
  • Odpowiedz
  • 1
@CoolerHusky ()
Ostatnie stwierdzenie moich rodziców na ta sytuację
,, to jak ty nie możesz pracować to powinni cie dać rentę "
I w sumie czy jest to realne mieć rentę na zaburzenia psychiczne, co trzeba zrobić aby ją dostać?
  • Odpowiedz
@gocha_34 możesz się starać o rentę socjalna jeżeli jakieś zaburzenie pojawiło się przez 18 rokiem życia albo chyba w trakcie studiów do 26, ale to sobie sprawdź na internecie dokładnie
  • Odpowiedz
@gocha_34 Żeby dostać rentę to trzeba najpierw pracować, płacić składki. Następnie zachorować, iść na zwolnienie lekarskie, po pół roku złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne w zusie, a następnie po roku wniosek o przyznanie renty.
  • Odpowiedz