Wpis z mikrobloga

Moi mili, depresja/nerwica zabrały mi totalnie mój popęd seksualny, mam dopiero 21 lat a od 4 lat już jestem impotentem, libido poprawiło się gdy od psychiatry dostałem lek escitalopram który paradoksalnie powinien mi je obniżać (i tak nie było z czego bo libido było zerowe) ale w końcu odzyskałem libido bo przestałem się wszystkim przejmować i zaczalem odczuwać szczęście z życia. Niestety nie trwało to zbyt długo bo niecały miesiąc… potem znowu wszystko spadło do punktu w którym byłem a podnoszenie dawki leku wcale nie załatwiało sprawy. Myślicie ze psychoterapia/hipnoterapia może pomoc? #ssri #medycyna #psychologia #psychiatria #zdrowie #seks #ssri #escitalopram #psychoterapia #hipnoza
  • 21
@piechock12: rozumiem że psychoterapia może pomoc z tym lękiem i nadmiernym stresem ale jak może pomoc w depresji? Tego nie rozumiem, jak rozmowa z psychoterapeuta w końcu może wprawić ze mi się zachce żyć i moja energia życiowa wróci do normy.. No po prostu wydaje mi się to nierealne. Wytłumacz na czym to polega jak możesz.
@JesteMlodyGzGdyni: mogę spróbować ci to wytłumaczyć. Otóż na terapii zależy w jakim nurcie ale ogólnie na terapii zglebiasz siebie i swoją przeszłość. Na psychodynamicznej analizujesz przeszłość i teraźniejszość, co się teraz dzieje i dlaczego. Wydaje mi się że w depresji to leki zabiorą ci ten niski nastrój i uczucie lęku i wtedy jak już w lepszym nastroju i stabilniejszy jesteś w stanie uświadamiać sobie wiele swoich zachowań, traum z przeszłości i
@dream_big: mega przydatna odpowiedź, dzieki! ja gdy miałem 13-18 lat miałem bardzo wysokie libido, życie było dla mnie takie beztroskie, czyste i proste.. ale w wieku 15 lat zacząłem palić marihuane, z roku na rok brałem coraz to twardsze narkotyki i zrobiłem bardzo wiele rzeczy których się bardzo wstydzę, gdy byłem już kompletnie na dnie ocknąłem się w wieku 19 lat (2 lata temu) i przestałem brać narkotyki, niestety moje libido
@JesteMlodyGzGdyni rozmowa z terapeuta ma spowodować zidentyfikowanie Twoich problemów które powodują ten stan i opracowanie sposobów żeby z nich wyjsć. Te sposoby to juz sam będziesz musiał wprowadzać w życie. Ewentualnie też skorygowanie złych poglądów na pewne sprawy.
@JesteMlodyGzGdyni: hmm twój stan tego wysokiego libida itd miał związek też z dorastaniem, dojrzewaniem i raczej jako już dorosły facet nie będziesz miał aż tak wysokiego libida. Druga sprawa to branie też tych narkotyków itd może mogły wpłynąć na to libido, nie wiem ale uważam że szczególnie powinieneś o tym porozmawiać z psychiatrą i urologiem. Jak się teraz czujesz, co brałeś i że chcesz wrócić do normalnego stanu, podobnego jak za
@dream_big: podejrzewam że libido straciłem przez stan depresyjny/nerwicę, bo oczywiscie moze i libido w wieku 15-17 lat jest najwyższe burza hormonów itp ale bez przesady ja w wieku 18 lat straciłem totalnie popęd seksualny, jestem impotentem ja nie mam 80 lat żeby stracić całkowicie libido, wręcz powiedziałbym że w wieku 18 lat powinienem być na jego szczycie.