Wpis z mikrobloga

Lol, chciałem jak co roku odnowić konto pro na o2 by mieć maila bez reklam, a tu cena poszybowała z 11 zł do ponad 60 zł HA HA odlecieli kompletnie...

I w ten sposób nie zarobią nic, powiem więcej, zapłacił bym te 20, może i nawet 30, ale ponad 60 HA HA, nie wiem co za majster im doradził taki cennik, który przebija granice psychologiczną za takie coś, że wręcz odrzuca natychmiast i jedyne o czym myślisz to jak bardzo są chciwi i pazerni, że za uja im złotowski nie dasz... gg janusze

#o2 #poczta #wp #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
  • 16
  • Odpowiedz
@neoandrew: ale po co, legalne reklamy pojawiają się wyłącznie w folderze Odebrane, wystarczy traktować go jako Spam, prywatne e-maile przekierować do innego folderu. Większość spamu i tak jest zewnętrzna, na ten oczywiście opcja braku reklam nie działa.
  • Odpowiedz
@neoandrew: na zewnętrznym kliencie to można wszystko (no chyba że jakiś okrojony), tam wystarczy filtrować po nadawcy albo stopce.

Opcja z Odebrane głównie przyda się Web, filtry online pomijają reklamy skrzynki, zawsze trafią do Odebrane, więc trzeba odwrotnie, filtrować własne e-maile do innych folderów, najprościej po polu Do (własny adres).

Oczywiście można tego użyć wstępnie przed pobraniem zewnętrznym, choć taki zwykle ma więcej opcji sam.
  • Odpowiedz
  • 1
@wkto: kiedyś coś grzebałem, ale generalnie z tego co pamiętam to one się materializują w skrzynce po prostu, bo to nie do końca są takie "prawdziwe" maile te ich reklamowe

właśnie nie wiem czy się dalo po nadawcy, bo mimo wszystko za każdym razem jest inny

a potem nie grzebałem, bo opcja premium 11 zeta za rok to była opcja ok

Jednak teraz wiele rzeczy mi przypomniałeś i na pewno sprawdzę
  • Odpowiedz
@neoandrew: tak, reklamy skrzynki pojawiają się bezpośrednio w Odebrane, dlatego omijają filtry online.

Zewnętrznym dało się po nadawcy, przynajmniej przez pewien czas, kiedy indziej byli różni. Więc trzeba sprawdzić jak jest obecnie. Po treści zawsze może, najwyżej trzeba dodać kilka wersji stopki.

No w każdym razie któraś z opcji zadziała.
  • Odpowiedz
  • 0
@wkto: teraz niby nadawca jest ten sam, z adresu o2, ale i tak bym nie blokował, bo to pewno inne informacje, może ważne, też przychodzą tym samym mailem pewno, więc wolałbym sobie tego nie odcinać

jeszcze sprawdzę, ale raczej tak będzie

więc najlepiej będzie kombinować z tym folderem
  • Odpowiedz
@neoandrew: zajrzałem i obecnie mają przynajmniej 2 adresy: no-response@o2.pl oraz o2@o2.pl więc trzeba aktualizować.
Informacje pojawiają tak samo, ale nigdy nic ciekawego, zmiana regulaminu albo opcje.

Więc najlepiej własne e-maile sortować online do innego folderu, Odebrane jako spam, a z nich ewentualnie odsortować "regulamin" itp.

Interfejs dalej mają zabugowany, stary był o wiele lepszy, teraz zauważyłem, że jak w tekstowej nazwie nadawcy jest @ to wyświetli na liście część do @
  • Odpowiedz
  • 0
@wkto: Dzięki, u mnie wszystkie reklamowe jakie dostałem to z adresu o2@o2.pl, jak na razie, te co jeszcze miałem.

Opcja są tam ograniczone, na razie utworzyłem folder osobny i tam mają wszystkie lądować, zobaczę jak to wyjdzie.

Z tego co zauważyłem każdy mail reklamowy ma specjalny nagłówek i po tym by można to filtrować, ale takiej opcji tam nie ma, chyba, że już w kliencie, co odpada, bo używam wielu urządzeń
  • Odpowiedz
  • 0
@wkto: dziwne, próbowałem to ustawić na koncie poczty i nie chce działać, filtr na odbiorcę z o2.pl nie działa, znaczy nie przenosi do folderu osobnego, masz to ustawione na koncie może, może coś źle robię?
  • Odpowiedz
@neoandrew: mam i ciągle działa. Najprostsza reguła:

Jeżeli pole Do zawiera [własny adres] to Przenieś wiadomość do folderu [nowy folder].


Wszystkie docierające realne e-maile są przenoszone, a reklamy dalej pojawiają się w Odebrane.

Kolejność reguł ma znaczenie, więc trzeba się upewnić czy wcześniejsze nie robią czegoś sprzecznego.
  • Odpowiedz
  • 0
@wkto: A, czyli na zasadzie odwrotnej, przenosisz wszystko co nie jest z o2.

Może się na to zabezpieczyli i dlatego maili od o2 nie przenosi, a tak wolałem, trudno, sprawdzę, dzięki.
  • Odpowiedz
@neoandrew: no cały czas tak pisałem, maile skrzynki się generują/pojawiają bezpośrednio w Odebrane, całkowicie omijają filtry online. Ale właśnie to można użyć przeciw nim, dając ogólny filtr kierujący do innego folderu ładnie się wszystko przekieruje poza reklamami, i na pewno nie będzie pomyłki.
  • Odpowiedz
  • 0
@wkto: To się okazuje działa jakby ktoś szukał, ale foldery działają tylko po IMAP, a ja mam POP3 jeszcze, także kolejna bariera, o2 nie ma niestety opcji pobierania tych maili z pop3 z specjalnymi dopiskami jak to niektórzy oferują czytałem

tak wiem pop3, nie żeby imap był młody, ale miałem tak specjalnie, żeby kliknięcie w fonie mi tego nie ukryło czasem w kliencie na pc, także jeszcze muszę pokombinować
  • Odpowiedz
@brednyk: jak się nie zapisało, to "unsub" może różnie działać, wiele reklam to zwykły spam (nawet jak niby podają firmę), kliknięcie mogą użyć jako potwierdzenie, że adres aktywny.

Więc pewniejsze dodanie filtrów na popularne zwroty/nazwy ze spamu.
  • Odpowiedz
@wkto: mi przy premium wszystko ładnie trafia do spamu właśnie. Do tego co jakiś czas blokue aliansy śmieciowych firm, ale nie jest tego dużo, bo większość e-maili pochodzi z tej samej bazy, więc jak zablokujesz lub dasz unsub, to masz spokój
Tak to jest jak się udostępniło adres pewnie z 200 różnym serwisom
  • Odpowiedz