Wpis z mikrobloga

Chodziłem na psychoterapię do kobiety, która była wcześniej dyrektorką. Psychoterapia dynamiczna, więc raz temat zszedł na przemoc. Ona po prostu nie rozumiała, że ludzie mogą się skrzywdzić. Żyła w szklanej bańce tego, że nikt cię nie może uderzyć ani dotknąć bez pozwolenia, a na moje przykłady, że trzeba umieć się bronić reagowała jedynie powtarzając mi, że jestem agresywny. Widać, że to typowa kobieta co nigdy nie dostała po mordzie i żyje w tej swojej bańce, w tej samej, w której wychowywała uczniów. Wyobrażacie sobie sytuację, że całą szkołę wam wmawiają - przecież nikt was nie może uderzyć - a potem ta bańka pęka, bo ktoś uznał was za łatwą ofiarę w nowej szkole? Jak można być tak oderwanym od rzeczywistości? Po co umieć się bronić? Przecież nikt nie ma prawa was skrzywdzić...

#psychiatria #pieklomezczyzn #psychoterapia #psychologia #przegryw #depresja
  • 2
@KrzyzowiecAlfred: Musisz #!$%@?ć kogoś tak żeby mu zrobic serio krzywdę - tylko jeden warunek - on musi zacząć. Broniłeś się narzędziem bo Cię gnębili więc sobie przyniosłeś np kastet albo ojcu zabrałeś młotek ze skrzynki z narzedziami. Mnie w 5 #!$%@? często, trzeba było używać brutalności od małego. Oczywiście #!$%@? moi starzy byli do szkoły wzywani bo jak to śmiałem oddać. #!$%@? w gównoludzi, rozdepcz któregoś to od razu się lepiej
@KrzyzowiecAlfred:

Jak można być tak oderwanym od rzeczywistości?


Czego oczekujesz po kimś, kto:
1. Jest kobietą.
2. Poszedł na psychologię - jest wielu psychologów, których szanuję, ale wiele tam jest patałachów.
3. Pracuje w szkole. Byłaby nieudacznikiem gdyby nie prowadziła terapii.

Oczywiście, że kluczowe jest minimalizowanie konfliktów, dyplomacja, chodzenie na kompromisty etc. ale nie wszyscy ludzie są racjonalni, cywilizowani i trzeba na nich być przygotowanym. Zastanawiam się, jeżeli ona jest za