Wpis z mikrobloga

Z mojego otoczenia obserwuję, że na konfederację głosują biedacy, którzy po zawodówkach zaczęli dorabiać się jakichś pieniędzy, w przedziale 5-15k i teraz noszą głowę wysoko, bo uważają się za bogaczy. Byli debilami w szkole, ale dorobili się na handlu używanymi autami, kolejny ma firmę budowlaną, inny skończył inżynierię środowiska, a później przebranżowił się na informatyka. Śmieszniejsze jest to, że uważają, że znają się od teraz na gospodarce, są mistrzami w optymalizacji podatków. Powtarzają jak papugi to co naoglądają się u Mentzena. Wierzą w niego jak zbawiciela, który sprawi że będą zarabiać jeszcze więcej. Wielu ludzi głosujących na konfederację są pozerami, znawcami gospodarki, którzy w swoimi mniemaniu się teraz PRZEDSIĘBIORCAMI w białych kołnierzykach. Na Konfę głosują biedacy ze wsi, którzy wyrwali się się z niziny, a teraz zarabiają 15k i wszędzie obnoszą się z tym jacy oni są przedsiębiorczy, bo u nich na wsi nikt tyle nie zarabia.

Polacy mają najgorszą wiedzę ekonomiczną wśród ludzi na świecie i cała popularność konfederacji wynika ze sprzedawania pseudomądrych bajeczek o likiwdacji podatków i służby zdrowia.
Ci bardziej kumaci wiedzą, że Konfa = drugi PiS. Ludzie, którzy realnie znają się na gospodarce, z wiedzą ekonomiczną, inwestorzy giełdowi, ludzie którzy dorobili się 10 mieszkań na wynajem mówią, że nie głosuje na Konfę, bo to oczywisty scam, który polega na sprzedawaniu bajeczek o innowacyjnym programie gospodarczym, który nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Polacy na przestrzeni lat bogacili się dzięki wejściu do UE. Polacy zaczęli dobrze zarabiać, bo zagraniczne korporacje przenosiły swoje oddziały do Polski. Konfederacja jest średniowieczem światopoglądowym, chcą wyjść z UE. Firmy z zachodu szybko zawiną się z Polski jeśli w Polsce będzie katoliban i ci którzy chełpią się tym, że są bogaczami, zarabiają 20k zapominają, że zarabiają tyle dzięki zachodnim firmom, bo Polska jest montownią Europy, w Polsce nie ma praktycznie innowacyjnego przemysłu.

Kolega programista po inżynierii środowiska nauczył się programowania, pracuje dla zachodniego korpo, zarabia 20k, ale nadal ma zacietrzewiony łeb wieśniaka, który wspiera konfederacje razem z ich katolibanem i chodzeniem co niedzielę do kościółka. Nigdy by tyle nie zarabiał gdyby nie zachodnie firmy, które przeniosły się do Polski. Głosowanie na konfederację to sranie do własnego gniazda. Po co niskie i proste podatki gdy będzie rządzić konfederacja nie będzie zarabiał 20k dla zachodniego korpo, a 2k na rękę dla polskiego Januszexu??

#gospodarka #konfderacja #pis #polityka #polska #finanse #ekonomia #inflacja #pracbaza #korposwiat
  • 6
Ja jestem tym wieśniakiem, który się wyrwał z rodziny proletariackiej i zarabia 30k netto. Na kogo proponujesz zagłosować?

Nie głosuję na konfederację, ale mam serio zagwozdkę w tym roku. Przed fuzją korwina z naziolami głosowałem na korwina, teraz nie wiem co zrobić bo cała reszta sceny czai się tylko na urządzanie państwa opiekuńczego moim kosztem.
@piotr_p0lak:

Ci bardziej kumaci wiedzą, że Konfa = drugi PiS

Tu bym się nie zgodził. PiS to partia narodowo socjalistyczna, jest lewicowa ale chodzi w prawicowych szatach.
Konfa to partia faszystowska (kult państwa, centralizm gospodarczy, nacjonalizm, otwarte gardzenie demokracją) jest partią skrajnie prawicową, która chodzi w szatach wolnorynkowych.

Bosak jest otwartym faszystą, nawet nie udaje, że ma wolnościowe poglądy, jest centronacjonalistyczny a za młodu zajmował się walką z "pedałami".
Braun jest
@PfefferWerfer: opozycja jest jaka jest, ale nie można pozwolić oddać władzy na kolejne lata PiSowi i Konfederacji. Nie można dać mandatów Pisowcom i konfederatom. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest głosowanie na opozycję jaka by nie była na PO, Hołownię, Lewicę żeby pisowcy nie mieli większości w sejmie
opozycja jest jaka jest, ale nie można pozwolić oddać władzy na kolejne lata PiSowi i Konfederacji. Nie można dać mandatów Pisowcom i konfederatom. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest głosowanie na opozycję jaka by nie była na PO, Hołownię, Lewicę żeby pisowcy nie mieli większości w sejmie


@piotr_p0lak: czyli jednak gospodarka gówno cię obchodzi